تعاریف و اصطلاحات

آب میقولی؟؛ واژه سازی های عجیب در فضای مجازی!

محمدجعفر یاحقی می گوید: کلماتی که رایج می شوند و گروه خاصی از نوجوان ها و جوان ها با آن مصاحبه می نمایند، طبعاً گذرا و محدود هستند و در همان فضای جوانانه باقی می مانند. این عبارات در میان بزرگ سالان و فضا های علمی و دانشگاهی به کار نمی فرایند و خطری هم برای...

23 فروردین 1401

عملکرد بازیکنان منتخب را در باشگاه ها رصد می کنیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران سال آینده در رقابت های قهرمانی آسیا که از 13 تا 20 تیرماه در چین برگزار خواهد شد، حضور پیدا می نماید.

19 فروردین 1401

بازگرداندن اثربخشی واکسن با تزریق دز یادآور

دز های تقویتیِ واکسن های کووید اکنون به طور گسترده در کشور های مختلف در دسترس هستند و بزرگسالان (و برخی از نوجوانان) تشویق می شوند تا برای جبران کاهش اثربخشیِ واکسیناسیون اولیه، دز های بیشتر از واکسن را نیز دریافت کنند.

11 اسفند 1400

اولویت توزیع بنزین استاندارد با کلان شهرهاست؟

به گزارش خبرنگاران، مدیرعامل شرکت پخش و توزیع فرآورده های نفتی اعلام نموده در هشت کلان شهر، سوخت با کیفیت یورو 4 توزیع شده است. اما علت اصلی توزیع این نوع سوخت چیست و آیا این نوع سوخت، در همه کشور توزیع می گردد؟

23 دی 1400

پشت پرده قطع گاز در تهران، زمستان بدون گاز در پیش است؟

به گزارش خبرنگاران، شرکت گاز استان تهران طی اعلامیه ای کوتاه اطلاع داده بود گاز دو شهرستان تهران فردا قطع می گردد.

27 آذر 1400

آزمون جی آر ای GRE چیست؟

درباره آزمون جی آر ای - GREآزمون جی آر ای یا همان Graduate Record Examination (GRE) یکی بزرگترین آزمون های ارزیابی دانشجویان برای ورود به دانشگاه است که به وسیله سازمان ETS برگزار می گردد. بیش از نیم میلیون نفر از 160 کشور دنیا، همه ساله آزمون جنرال جی آر ئی را می گذرانند....

23 آذر 1400

همدان مرکز تاریخ و تمدن است یا تخریب تمدن؟

ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می شود که همدان مرکز تاریخ و تمدن است یا تخریب تمدن؟

11 آذر 1400