نادر طالب زاده: اتاق فکر سازمان اوج نیاز به تحول دارد

به گزارش خبر آزمون، نادر طالب زاده با تأکید بر اینکه اتاق فکر سازمان هنری رسانه ای اوج نیاز به تحول دارد، گفت: اوج باید بتواند با تمام جریان های فکری همکاری داشته باشد و بدون خط کشی با کسانی که نسبت به کلیت نظام، حامی هستند، کار کند.

نادر طالب زاده: اتاق فکر سازمان اوج نیاز به تحول دارد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، نادرطالب زاده کارگردان سینما و دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره عمار همزمان با 10 سالگی سازمان هنری رسانه ای اوج درباره عملکرد این سازمان گفت: افتتاح سازمان رسانه ای اوج، به طور کلی حرکت بسیار خوبی بود. سازمانی که هم نیرو تربیت کرده و هم به جوانان بااستعداد فرصت داد تا فیلم های سینمایی و مستند بسازند. دو بخش سینمای مستند و فیلم های سینمایی بلند از بخش های قوی عملکرد سازمان اوج بوده که سهمی از آن به همین فرصت دادن به نیرو های جوان تری است که هرچند پیش از این هم بعضا فیلم نامه های خوبی در اختیار داشتند، اما فرصت کار کردن پیدا نکرده بودند.

* سازمان اوج نیرو های زبده را وارد کار سینما کرد

وی افزود: حبیب والی نژاد که پیش تر در بخش مدیریت تولید این سازمان حضور داشت، بسیار خوب عمل و نیرو های زبده ای را وارد کار سینما کرد. در بخش های دیگر فعالیت سازمان اوج مثل طراحی پوستر هم نتایج و اتفاقات خوبی رخ داده است. همه این ها محصول مدیریت درستی است که با توجه به نظم احسان محمدحسنی و سابقه ای که در حوزه فعالیت های فرهنگی داشته رقم خورده است.

طالب زاده ادامه داد: اوج تنها مجموعه ای است که امروز به خوبی در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری حضور دارد و به نوعی تبدیل به رقیب و جایگزینی برای حوزه هنری شده است و از این منظر پیروز عمل کرده است.

* اتاق فکر اوج نیاز به تحول دارد

وی درباره نقاط ضعف این سازمان هم گفت: اتاق فکر مجموعه اوج نیاز به تحول دارد. همه مراکز و سازمان ها اتاق فکر فعال دارند و اوج هم اتاق فکری دارد که نیاز به تحول دارد. این تحول می تواند تأثیر بسیاری در عملکرد این مجموعه داشته باشد چراکه اتاق فکر، حکم مغز هر مجموعه را دارد. به خصوص که اوج محصولات متنوعی هم تولید می کند و نیاز به عملکرد جدی اتاق فکرش دارد و این تنها نقطه ضعفی است که من در عملکرد این سازمان می بینم.

طالب زاده درباره مقایسه عملکرد سازمان هنری رسانه ای اوج با نهاد های مشابه هم گفت: سازمان اوج به نسبت عملکرد پیروزی داشته و لازم است مکان این سازمان تغییر کند و به جای وسیع تری منتقل گردد تا فضای گسترده تری برای جلسات و فعالیت ها در اختیار داشته باشد. مانند حوزه هنری این مرکز هم نیاز به ساختمانی مستقل و تحت مالکیت دارد و اگر مکان اش تغییر کند می تواند به پیروزیت های بیشتری نائل گردد.

* اوج آلترناتیو دیگر نهاد های حکومتی است

وی درباره همراهی محصولات اوج با دغدغه های مردمی نیز گفت: درباره همه تولیدات این سازمان به طور کامل مطلع نیستم، اما تا جایی که در جریان آن ها قرار گرفته ام و دیده ام، اگر پیروزیت کامل هم نداشته، اما ابداعاتی داشته و شاهد محصولاتی هستیم که پیش تر مرکز متولی شان را نداشتیم. اوج از این منظر آلترناتیو نهاد های دیگر است و می تواند به جا های بهتری هم برسد.

طالب زاده درباره همکاری سازمان اوج با فیلمسازانی از طیف های مختلف فکری هم گفت: قطعاً اوج باید همینطور عمل کند. اوج باید بتواند با تمام این جریان ها همکاری داشته باشد و بدون خط کشی با کسانی که نسبت به کلیت نظام، حامی هستند، کار کند. من درباره همه فیلم های اوج برنامه تلویزیونی نقد و بررسی داشته ام تا مردم این آثار را ببینند و به آن ها فکر کنند و ساخت همه این آثار به حمایت سازمان اوج باز می گردد که از این فیلمسازان دعوت به همکاری کرده و توانسته خروجی تمیزی هم از این همکاری ها ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 2

به "نادر طالب زاده: اتاق فکر سازمان اوج نیاز به تحول دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادر طالب زاده: اتاق فکر سازمان اوج نیاز به تحول دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید