سفر وزیر آموزش و پرورش به جزیره هرمز

به گزارش خبر آزمون، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سفر به هرمزگان از جزیره هرمز بازدید کرد.

سفر وزیر آموزش و پرورش به جزیره هرمز

مهدی دوستی استاندار هرمزگان امروز با همراهی وزیر آموزش و پرورش و محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت راهی جزیره هرمز شد و ضمن بازدید از پروژه های پیشران جزیره در جلسه شورای راهبری این جزیره شرکت کرد.

دوستی در این جلسه گفت: یکی از مسائلی که در هرمز وجود دارد در بحث آسفالت است، آسفالت موجود در جزیره آسفالت سرد است و کیفیت لازم را ندارد از طرف دیگر نیز انتقال آسفالت گرم از سرزمین اصلی به جزیره نیز کیفیت آن را کاهش می دهد بر همین مبنا با پیگیری هایی که انجام شد کارخانه آسفالت جزیره هرمز در فرآیند راه اندازی قرار گرفته و در هفته های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

او گفت: خاکی بودن معابر شهری هرمز یکی از مسائل اصلی جزیره است و ضرورت دارد آسفالت معابر نیز سریعا ساماندهی و در دستورکار قرار گیرد.

دوستی، مطالعه و اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی در معابر، اجرای طرح روشنایی خیابان ها و لزوم تسریع تکمیل رینگ دور جزیره هرمز را جزو دیگر اولویت های هرمز دانست و دستوراتی جهت تسهیل امور در این حوزه صادر کرد.

او با اشاره به لزوم بازسازی و بازسازی قلعه پرتغالی ها نیز اداره کل میراث فرهنگی استان را ملزم به انجام مطالعات بازسازی و بازسازی این قلعه و فازبندی اجرای آن کرد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم تدوین پیوست های فرهنگی پروژه های اجرا شده و در حال اجرای جزیره هرمز گفت: امروز یک تفاهم نامه بین بنیاد برکت و پارک علم و فناوری استان هرمزگان به ارزش 100 میلیارد تومان جهت اجرای 200 پروژه دانش بنیان امضا شد.

لازم به ذکر است در ادامه سفر استاندار هرمزگان به جزیره هرمز، مهندس دوستی به همراه وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل بنیاد برکت از چند طرح این جزیره بازدید کردند.

خبرنگاران هرمزگان بندرعباس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مهر 1401 بروزرسانی: 23 مهر 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 285

به "سفر وزیر آموزش و پرورش به جزیره هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر وزیر آموزش و پرورش به جزیره هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید