این دروازه بارزترین نماد ایستادگی در مقابل دیکتاتوری جهانی است

به گزارش خبر آزمون، دروازه ای که قرن ها پیش به دستور پادشاه ویلیام ساخته شد ولی امروزه به نمادی از ایستادگی در مقابل ظلم و دیکتاتوری می گردد.

این دروازه بارزترین نماد ایستادگی در مقابل دیکتاتوری جهانی است

همه کشورها در هر شهرشان یک جاذبه تاریخی منحصربه فرد دارند که به نماد آن شهر تبدیل شده است، دروازه براندنبورگ برلین یکی از این نمادهای برجسته در شهر برلین است. مجله گردشگری خبرنگاران در این مقاله سفری به آلمان داشته است، با ما همراه شوید.

چرا باید به تماشا دروازه براندنبورگ آلمان رفت؟

دروازه براندنبورگ برلین یکی از نمادهای برجسته و تاریخی شهر برلین در آلمان است. این دروازه یکی از معروف ترین میدان های شهر برلین است و به عنوان ورودی اصلی به منطقه تاریخی برلین شناخته می شود. این دروازه در قسمت غربی شهر و در تقاطع دو خیابان ابرت و اونتر دن لیندن واقع شده است. از میان دروازه های متعدد برلین در زمان قدیم، تنها دروازه براندنبورگ به جای مانده است. ساخت این دروازه به قرن هجده میلادی برمی شود.

ویژگی های دروازه براندنبورگ برلین

طراحی و معماری

دروازه براندنبورگ برلین دارای یک طرح معماری بزرگ با ستون ها، سنگ های مرمر و مجسمه های کلاسیک با الهام از مجسمه های یونانی است. این گذرگاه از پنج طاق تشکیل شده است که طاق مرکزی برای عبور وسایل نقلیه و طاق های جانبی برای عبور عابران پیاده است.

اهمیت تاریخی

این دروازه در تمام طول عمر خود شاهد وقایع تاریخی مهمی بوده است. در ابتدا در قرن هجدهم به عنوان نماد صلح و اتحاد ساخته شده است. بعدها در طول تقسیم برلین در جنگ سرد به نماد ایستادگی و مقاومت و در نهایت به نماد اتحاد مجدد آلمان تبدیل شد.

مجسمه کوادریگا

در بالای دروازه براندنبورگ مجسمه کوادریگا قرار گرفته است که الهه پیروزی را سوار بر ارابه ای که به وسیله چهار اسب کشیده شده است به تصویر می کشد. این مجسمه در ابتدا به وسیله کارل گوتهارد لانگانس طراحی شد و بعد از آن که در طول جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید؛ ولی دوباره بازسازی شد.

نماد وحدت

دروازه براندنبورگ برلین که در زبان آلمانی براندنبرگر تور خوانده می شود، نماد اتحاد مجدد آلمان است. پس از فروپاشی دیوار برلین در سال 1989، این دروازه نیز به نمادی قدرتمند از امید و آشتی برای مردم آلمان تبدیل شد.

نورپردازی در شب

دروازه براندنبورگ در شب به زیبایی نورپردازی می شود و چشم انداز ای فریبنده ایجاد می نماید. نورهای رنگارنگ جزئیات معماری آن را برجسته می نماید و آن را به ویژه در مناسبت ها و جشنواره ها مجذوب کننده تر می نماید.

نقطه عطف فرهنگی

براندنبرگر تور نه تنها یک بنای تاریخی بلکه یک نقطه عطف فرهنگی نیز هست. این دروازه به عنوان مکانی برای رویدادهای مختلف فرهنگی و سیاسی از جمله سخنرانی ها، راهپیمایی ها و جشن ها عمل نموده است.

Brandenburger Tor یکی از جاذبه های تماشای در برلین است که ترکیبی از اهمیت تاریخی، زیبایی معماری و برجستگی فرهنگی را به جهان نشان می دهد.

پیشنهاد مطالعه: چه رازی در پشت این گورستان عجیب تهران نهفته است؟ مطالعه کنید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 393

به "این دروازه بارزترین نماد ایستادگی در مقابل دیکتاتوری جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این دروازه بارزترین نماد ایستادگی در مقابل دیکتاتوری جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید