خودروهای وارداتی چانگان در انتظار 2 ماهه برای صدور مجوز استاندارد

به گزارش خبر آزمون، گمرک ایران اعلام نمود که آنالیز ها نشان می دهد بخش عمده ای از خودروهای وارداتی موجود در گمرک غرب تهران در 9 خرداد سال جاری به گمرک اظهار شده و در انتظار صدور مجوز سازمان استاندارد جهت ادامه تشریفات گمرکی بوده اند.

خودروهای وارداتی چانگان در انتظار 2 ماهه برای صدور مجوز استاندارد

طبق آنچه گمرک به ایسنا اعلام نموده است صدور مجوز استاندارد برای خودروهای وارداتی چانگان پس از گذشت دو ماه از زمان اظهار از ساعاتی پیش آغاز شده است.

بنابراین گزارش، از تعداد 1235 دستگاه خودرو وارداتی به گمرک غرب تهران برای تعداد 52 دستگاه که شامل دو فقره اظهارنامه است تمامی مجوزهای ترخیص صادر و پس از انجام تشریفات گمرکی آن از گمرک غرب تهران ترخیص شده است و 845 دستگاه نیز طی 22 فقره اظهار نامه تنظیمی از سوی صاحب کالا به گمرک اظهار شده که نیازمند ارائه مجوزهای لازم از جمله استاندارد، محیط زیست، نمایندگی های مجاز و کد ساتا از بانک عامل است تا نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص خودرو اقدام گردد. ضمن اینکه تعداد 338 دستگاه از این خودروها تا به امروز از سوی صاحب کالا به گمرک اظهار نشده است.

شایان ذکر است؛ سازمان استاندارد فقط یکی از سازمان های مرتبط است که در فرایند صدور مجوز ترخیص نقش دارد و برای ترخیص قطعی خودرو، برابر قانون سازمان های فوق الاشاره می بایست مجوز های لازم را به گمرک ارائه نمایند تا نسبت به ترخیص قطعی اقدام گردد.

بنابراین نه تنها سازمان استاندارد، بلکه هیچ سازمان دیگری به تنهایی اختیار صدور ترخیص قطعی خودرو را ندارد و اگر دستگاه های همجوار در حداقل زمان نسبت به ارائه مجوزهای خود اقدام نمایند بدون تردید پس از پرداخت حقوق ورودی، تشریفات ترخیص خودرو یا هر کالای دیگری در کمترین زمان ممکن از سوی گمرک انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1402 بروزرسانی: 9 مرداد 1402 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 407

به "خودروهای وارداتی چانگان در انتظار 2 ماهه برای صدور مجوز استاندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای وارداتی چانگان در انتظار 2 ماهه برای صدور مجوز استاندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید