کشفی که نام میمون ها را بر سر زبان ها انداخت!

به گزارش خبر آزمون، میمون های کاپوچین به عنوان باهوش ترین میمون های دنیای نو در نظر گرفته می شوند. محققان حتی این میمون ها را در حال شکستن و باز کردن آجیل با استفاده از سنگ های رودخانه بر روی تخته سنگ های بزرگ و صاف مشاهده نموده اند.

کشفی که نام میمون ها را بر سر زبان ها انداخت!

باستان شناسان، یک ابزار سنگی با قدمت 50 هزار سال را کشف کردند که ظاهراً ساخته دست بشر نیست و ممکن است متعلق به میمون ها باشد.

محققان پس از آنالیز های متعدد دریافتند که یک ابزار سنگی با قدمت 50 هزار سال احتمالاً به وسیله میمون های باهوش کاپوچین ساخته شده است. تا قبل از این تصور می شد که این ابزار ساخته دست بشر است.

کشف ابزار سنگی میمون ها با قدمت 50 هزار سال

منطقه پدرا فورادا (Pedra Furada) واقع در استان پیائو در شمال شرقی برزیل، حاوی بیش از 800 مکان باستان شناسی است. در این منطقه، صد ها نقاشی روی سنگ کشف شده است که قدمت آن ها به 12 هزار سال پیش برمی شود.

بعلاوه در منطقه پدرا فورادا، زغال آتش های باستانی و خرده سنگ هایی که ممکن است در قدیم به عنوان ابزار سنگی مورد استفاد قرار می گرفته اند، کشف شده اند.

قبلاً این ابزار سنگی به انسان های باستانی ساکن منطقه پدرا فورادا، قبل از ورود قوم کلوویس به آمریکای شمالی نسبت داده می شد. اما بر اساس یک مقاله تازه، این ابزار درواقع به وسیله میمون های کاپوچین ساخته شده است.

میمون های کاپوچین، میمون های دنیای تازه از خانواده میمون های سبینای (Cebinae) هستند که در جنگل های استوایی آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و جنوب آرژانتین یافت می شوند.

میمون های کاپوچین به عنوان باهوش ترین میمون های دنیای تازه در نظر گرفته می شوند. محققان حتی این میمون ها را در حال شکستن و باز کردن آجیل با استفاده از سنگ های رودخانه بر روی تخته سنگ های بزرگ و صاف مشاهده نموده اند.

آگوستین آگنولین، باستان شناس از موسسه ملی انسان شناسی و اندیشه آمریکای لاتین و فدریکو آگنولین، باستان شناس از بنیاد آزارا و موزه علوم طبیعی آرژانتین برای مطالعه این ابزار سنگی با یکدیگر همکاری کردند.

این دو باستان شناس، ابزار های سنگی منطقه پدرا فورادا و سایر منطقه ها باستان شناسی مربوط به دوران پلیستوسن در برزیل را با ابزار های سنگی مدرن ساخته شده به وسیله میمون های کاپوچین مقایسه کردند.

محققان دریافتند که ابزار های سنگی کشف شده در منطقه های مانند منطقه پدرا فورادا با رسوبات سنگی ساخته شده به وسیله میمون های کاپوچین همخوانی دارند که ظاهراً در اثر برخورد های مکرر بین یک تخته سنگ و سطح صاف کوارتزیت ایجاد شده اند.

محققان در انتهای مقاله خود گفتند: ما اطمینان داریم که مکان های باستان شناسی اولیه برزیل ممکن است، مربوط به انسان ها نباشند و متعلق به میمون های کاپوچین باشند.

منبع: گجت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 324

به "کشفی که نام میمون ها را بر سر زبان ها انداخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی که نام میمون ها را بر سر زبان ها انداخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید