پیروزی تازه نیروهای یمنی در منطقه ها غرب

به گزارش خبر آزمون، شبکه خبری المیادین از پیروزی های تازه ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان الحُدیده واقع در غرب این کشور اطلاع داد.

پیروزی تازه نیروهای یمنی در منطقه ها غرب

المیادین روز آدینه به نقل از منابع میدانی گزارش داد: ارتش یمن و کمیته های مردمی، منطقه های وسیعی از جمله منطقه المَنْظَر در اطراف فرودگاه الحُدیده را به کنترل خود درآوردند.

نیروهای یمنی منطقه ها النخیله، الشجیره، قصبه، الجریبه، الطائف و منطقه ها دیگری از شهرستان الدریهمی واقع در این استان مشرف بر دریای سرخ را نیز از کنترل ائتلاف سعودی خارج کردند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن بعلاوه پیروز شدند شهر الصالح، منطقه کیلو 16 و مجتمع اخوان ثابت در شرق الحدیده را تصرف کردند.

نیروهای یمنی علاوه بر تامین امنیت ده ها موضع در الحدیده که ائتلاف سعودی از آن عقب نشینی نموده اند، مجتمع کارخانه های شیر و مواد غذایی در الحدیده را نیز به کنترل خود درآوردند.

ارتش یمن و کمیته های مردمی پس از عقب نشینی نیروهای ائتلاف سعودی، به سمت میدان فرودگاه الحدیده پیشروی کردند.

این در حالی است که منابع رسانه ای پنجشنبه شب از عقب نشینی نیروهای ائتلاف سعودی از جنوب و شرق شهر الحدیده واقع در غرب یمن خبر دادند.

به گزارش ایرنا از شبکه المیادین، نیروهای ائتلاف سعودی به صورت غیر منتظره از دهها منطقه در جنوب و شرق الحدیده عقب نشینی نموده اند.

منابع یاد شده تأکید کردند که احتمالا هدف از عقب نشینی نیروهای ائتلاف از الحدیده، یاری به نیروهای دولت عبدربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن و حزب الاصلاح در مأرب بوده است.

عربستان از فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با یاری آمریکا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- شروع کرد.

بر اثر این تجاوز، تا به امروز هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 30

به "پیروزی تازه نیروهای یمنی در منطقه ها غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی تازه نیروهای یمنی در منطقه ها غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید