میانگین قیمت مسکن تهران در مهرماه 3.5 درصد رشد کرد

به گزارش خبر آزمون، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت املاک مسکونی تهران در مهرماه امسال را منتشر کرده است.

میانگین قیمت مسکن تهران در مهرماه 3.5 درصد رشد کرد

بر اساس این گزارش شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران بر اساس ماه پایه فروردین 1395 به عدد 778.6 رسید که نسبت به عدد شاخص 752.6 در ماه قبل 3.5 درصد افزایش داشته است.

کاهش شیب تورم سالانه مسکن در تهران

گزارش مرکز آمار نشان می دهد نرخ تورم سالانه مهرماه 1400 املاک مسکونی شهر تهران به عدد 59.3 درصد رسیده است که نسبت به عدد 67.3 درصدی ماه قبل، 8 واحد درصد کاهش داشته است. منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است.

افت 1.4 درصدی تورم نقطه ای مسکن در تهران

بااین حال بر اساس گزارش مرکز آمار ایران تورم نقطه ای مسکن در تهران با کاهش 1.4 درصدی روبرو شده است. منظور از نرخ تورم نقطه ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. این نرخ در مهر امسال به عدد 22.4 درصد رسیده است؛ معنای آن این است که خریداران برای خرید یک واحد مسکونی در شهر تهران نسبت به مهر 1399، باید به طور میانه 22.4 درصد بیشتر پرداخت کنند. اما تورم نقطه ای این ماه در مقایسه با تورم نقطه ای 23.8 درصدی ماه قبل 1.4 واحد درصد کاهش یافته است.

افزایش 4.7 درصدی تورم ماهانه مسکن در تهران

در گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه مسکن در مهر امسال 3.5 درصد اعلام شده؛ این در حالی است که در گزارش قبلی این مرکز، تورم ماهانه مسکن در شهریور امسال منفی 1.2 درصد اعلام شده بود. منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به عدد شاخص ماه قبل است که در مهر امسال این شاخص به عدد 3.5 درصد رسیده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 14

به "میانگین قیمت مسکن تهران در مهرماه 3.5 درصد رشد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین قیمت مسکن تهران در مهرماه 3.5 درصد رشد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید