عین اللهی: محدودیت های سابق در رنگ بندی ها اعمال نمی گردد

به گزارش خبر آزمون، تهران (پانا) - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت با توجه به اینکه مردم در برابر ویروس کرونا واکسن زده و کشور شرایط نسبتا مناسبی دارد، محدودیت های سابق در رنگ بندی ها دیگر اعمال نمی گردد.

عین اللهی: محدودیت های سابق در رنگ بندی ها اعمال نمی گردد

به گزارش ایرنا، بهرام عین الهی شامگاه سه شنبه در گفت و گویی گفت: به همین منظور این محدودیت ها فقط برای کسانی اعمال می گردد که هنوز واکسن نزده اند و در برابر ویروس کرونا ایمنی لازم را ندارند.

وی اظهار داشت: در این راستا افرادی که می خواهند در ایام تعطیلات نوروزی از شهری به شهر دیگر مسافرت نمایند، دوربین های راهور، پلاک ماشین آنها را شناسایی می نماید و اگر پلاک متعلق به کسی باشد که واکسن نزده باشد، جریمه می گردد.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در این باره گفته است که مردم نیازی به ثبت پلاک خودرو برای سفرهای نوروزی ندارند، ابهام ایجاد شده این بود که آیا مردم باید برای سفرهای نوروزی پلاک خودرو خود را در سامانه ثبت نمایند یا نه در حالی که مردم نیازی به ثبت پلاک برای سفر ندارند؛ چون براساس کد ملی تعیین است که پلاک ها متعلق به چه کسی است و همه این موارد در سامانه موجود است.

وی درباره افرادی که واکسن نزده اند، اظهارداشت: افرادی که واکسن دریافت نکردند هم تعیین هستند و خودروهایشان هم معلوم است. اگر این افراد در ترددها مشاهده شوند، جریمه می شوند. براساس سامانه دو دز واکسن ملاک است اما تاکید جدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این است که همه دز سوم را دریافت نمایند چون در بعضی از افرادی که دز دوم را زده اند ایمنی زایی از بین رفته و تاکید بر دریافت دز سوم است هر چند فعلا ملاک ارزیابی ها دو دز است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، تا به امروز 63 میلیون و 638 هزار و 460 نفر دُز اول، 56 میلیون و 323 هزار و 487 نفر دُز دوم و 25 میلیون و 347 هزار و 771 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق نموده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 145 میلیون و 309 هزار و 718 دُز رسید.

مجموع جان باختگان ویروس کرونا به 139 هزار و 180 نفر رسید و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 7 میلیون و 130 هزار و 129 نفر رسید.

در حال حاضر 99 شهرستان در شرایط قرمز، 186 شهرستان در شرایط نارنجی، 154 شهرستان در شرایط زرد و 9 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 177

به "عین اللهی: محدودیت های سابق در رنگ بندی ها اعمال نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عین اللهی: محدودیت های سابق در رنگ بندی ها اعمال نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید