رباتی که به کمک کارگران خودروسازی فورد آمده است

به گزارش خبر آزمون، شرکت خودروسازی آمریکایی چندملیتی فورد قصد دارد برای کمک به کارگران دارای معلولیت از ربات ها استفاده کند. ربات ها این روز ها به دشمنانی برای کارگران خط مونتاژ کارخانه ها تبدیل شده اند. آن ها اغلب به عنوان جایگزینی برای کارگران در نظر گرفته می شوند، زیرا هرگز شکایت نمی کنند، خسته نمی شوند و هیچ احساسی از خود بروز نمی دهند.

رباتی که به کمک کارگران خودروسازی فورد آمده است

به گزارش خبرنگاران، فورد اعتقاد دارد که ربات ها نمی توانند به طور کامل جایگزین انسان ها در تولید خودرو شوند؛ اما می توانند به انسان ها کمک کنند. به عنوان مثال رابی یک ربات همکار یا کوبات است که برای کمک به کارگران خط مونتاژ با معلولیت و تحرک کم طراحی شده است. رابی به منظور یک پروژه تحقیقاتی، برای نشان دادن اینکه افراد معلول و افراد دارای تحرک کم می توانند بدون نیاز به وسایل حفاظتی یا موانع ایمنی مشاغل تولیدی را عهده دار شوند، طراحی شده است.

این پروژه از طریق دانشگاه RWTH آخن و Landschaftsverband Rheinland (LVR) بزرگترین ارائه دهنده خدمات برای افراد معلول در آلمان، انجام شد. دیتمار براونر یکی از کارگران خط مونتاژ فورد نگران بود که همکاری 30 ساله او با فورد به دلیل مسائل جسمی مکرر به انتها برسد. اکنون، براونر یک دوست نو به نام رابی پیدا کرده است که به او در انجام بسکمک از وظایف کمک می کند. براونر و رابی با کمک یکدیگر روکش های دایره ای را به موتور ها متصل می کنند. براونر دو پوشش را در نگهدارنده ها قرار می دهد و از رابی می خواهد آن ها را برداشته و محکم در جای خود فشار دهد.

رابی تنها زمانی حرکت می کند که از طریق براونر فعال شود. این ربات دارای حسگر هایی می باشد که متوجه نزدیک شدن دستان انسان می شود. ربات رابی پیش از تبدیل شدن به عضو دائمی تیم فورد، 18 ماه مورد آزمایش قرار گرفته بود. این ربات به منظور همکاری با افراد دارای تحرک محدود و معلولیت طراحی شده است. اکنون که رابی عضو دائمی فورد است، این شرکت می تواند با استخدام کوبات های بیشتری در کارخانه های خود، انجام کار ها را برای افراد معلول آسان تر کند.

منبع: motor1

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 219

به "رباتی که به کمک کارگران خودروسازی فورد آمده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که به کمک کارگران خودروسازی فورد آمده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید