برنامه های پارک فناوری پردیس در هفته پژوهش

به گزارش خبر آزمون، به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک فناوری پردیس، پارک پردیس، برنامه های مختلفی به مناسبت هفته پژوهش برگزار می نماید که شامل تورهای بازدید فناوری از پارک، رونمایی از کتاب های انتشارات پارک فناوری پردیس، سلسله نشست های انتقال تجربه می گردد.

برنامه های پارک فناوری پردیس در هفته پژوهش

در این هفته اساتید، دانشجویان، معلمان و دانش آموزان با حضور در برنامه های متنوع با زیست بوم فناوری و نوآوری و دستاوردهای آن در کشور آشنا می شوند. بعلاوه این مخاطبان از ظرفیت ایجاد شده در جهت حمایت از پژوهش های کاربردی و مسئله محور، آگاه می شوند.

یکی از برنامه های هفته ملی پژوهش، برگزاری تورهای بازدید از پارک فناوری پردیس است.

از دیگر برنامه های این هفته برگزاری رویداد ملی ریتکس با هدف حمایت از پژوهش های کاربردی و مسئله محور و در راستای حل نیازهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور است. داوری طرح های برگزیده در 7 کارگروه سلامت و پزشکی، کشاورزی، زیست فناوری، برق و فناوری اطلاعات، نانو و منابع آب؛ نفت و شیمی؛ مدیریت نوآوری و فناوری برگزار می گردد.

بعلاوه در این رویداد برنامه های جانبی ازجمله سخنرانی یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص)، جلسات بین پژوهشگران و شرکت های فناور و رونمایی از دومین دوره جشنواره ریتکس انجام می گردد.

رونمایی از کتاب های انتشارات پارک فناوری پردیس که در محورهای مختلف از جمله تجربیات کارآفرینی، تجربیات نظام های نوآوری دنیا و تجربیات نظام های نوآوری منطقه ای فراوری شده است، از دیگر برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری در پارک است.

بعلاوه به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سلسله نشست های نظام های نوآوری پیروز دنیا با هدف شناخت شاخص های پیروزیت توسعه نوآوری در سایر کشورها و درس آموزی از تجارب آن ها برگزار می گردد.

یکی دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته، اختتامیه طرح توانمندسازی در پارک است. این برنامه ها با هدف توانمندسازی سرمایه های انسانی دانشی و با تمرکز بر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها انجام می گردد. از جمله نتایجی که برای این برنامه در نظر گرفته شده، یاری به نقش آفرینی موثر سرمایه های انسانی در زیست بوم فناوری و نوآوری و طراحی راستا آینده حرفه ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی های هر فرد است.

بعلاوه رویداد دیگری با هدف دیدار شغلی کارفرما و کارجو در راستای جذب افراد مستعد، توانمند و آموزش دیده در شرکت های دانش بنیان و فناور عضو ناحیه نوآوری پردیس، برگزار خواهد شد. در این رویداد برنامه های جانبی ازجمله پنل های تخصصی شغلی، کارگاه های آموزشی، کوچینگ شغلی و... برای افراد حاضر در رویداد برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 65

به "برنامه های پارک فناوری پردیس در هفته پژوهش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های پارک فناوری پردیس در هفته پژوهش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید