اگر به این شکل بخوابید زیباتر می شوید

به گزارش خبر آزمون، از قدیم گفته اند خواب سلامتی می آورد. اما خواب زیبایی هم می آورد و این را علم و پزشکی هم ثابت نموده است، اما خوابیدن در شکل و موقعیت نامناسب، یا خوابیدن بر بالش یا روبالشی نادرست، در واقع می تواند شما را خسته تر و به نوعی زشت تر نشان دهد. خواب برای سلامت فکر، جسم و روح شما لازم است و به عنوان چشمه جوانی شما و یک عنصر کلیدی برای زیبایی نیز به شمار می آید.

اگر به این شکل بخوابید زیباتر می شوید

خواب دقیقا چه تاثیری بر ظاهر پوست شما دارد؟ ربکا اس. رابینز، یکی از نویسندگان کتاب خواب برای موفقیت!، شرح می دهد که در طول یک خواب خوب، بدن شما سلول های خونی مرده و سایر سمومی را که می توانند در پوست تجمع نمایند، دفع می نماید.

اگر چرخه خواب شما کمتر از حد ایده آل باشد، ممکن است با مسائل پوستی، کم آبی، قرمزی، چین و چروک و حتی جوش بیدار شوید.

اما این فقط در خصوص مقدار خواب هر شب شما نیست بلکه در خصوص کیفیت آن هم هست. دکتر مایکل جی برووس شرح می دهد: به احتمال زیاد بهتر است 6.5 ساعت خواب باکیفیت داشته باشید تا خواب با کیفیت پایین برای مدت طولانی تر.

چگونه می توانید به خواب عمیق و باکیفیتی که بدنتان هر شب میل دارد برسید؟ ما 16 نکته ساده را برای داشتن خوابی زیباتر به شما ارائه می دهیم تا بتوانید روز را با پوستی صاف و جوان تر آغاز کنید.

مایکل جاکوبز، متخصص پوست گفت: به پشت خوابیدن برترین گزینه برای کاهش چین و چروک پوست است. زمانی که به پهلو می خوابید، پوست صورت شما چین خورده می گردد و فقط روی یک طرف صورت فشار وارد می گردد که این می تواند باعث ایجاد چین و چروک در صورت شما گردد. طاق باز خوابیدن می تواند به مبارزه با این خطوط ناخواسته یاری کند.

دکتر کورتنی روبین، متخصص پوست، با این نظر موافق است. او گفت: خوابیدن به پهلو و یک طرف صورت یا روی شکم می تواند منجر به فشار و نیرو های برشی روی پوست و چین خوردگی پوست گردد. سپری کردن ساعت های زیادی برای خوابیدن در شرایطی که پوست شما کشیده و چروکیده شده به مرور زمان منجر به ایجاد چین و چروک می گردد. اگر این مورد درخصوص شما صدق می نماید، پیدا کردن بالشی که فشار را از صورت شما خارج می نماید - یا تغییر شرایط خوابیدن به پشت - می تواند احتمال این چین و چروک ها را کاهش دهد.

دکتر آرش اخوان، متخصص پوست گفت: خوابیدن به صورت طاق باز، احتمال فشار دادن صورت به یک سطح را در تمام طول شب کاهش می دهد. بعلاوه هرگونه تحریک احتمالی پوست به واسطه سطحی که روی آن می خوابید را از بین می برد.

چگونه می توانید شرایط طبیعی خواب خود را تغییر دهید؟

جوی تاورنیز، زیبایی شناس و موسس مراقبت های پوستی بالینی JTAV، گفت: تصور کنید ملحفه ای مچاله شده را روی تخت خود بیاندازید. روز بعد این ملحفه چروک هایی دارد که به راحتی از بین نمی رود، در حالی که اگر آن را صاف روی تخت بکشید، بدون چروک می ماند. پوست ما نیز به همین صورت عمل می نماید. توصیه او؟ همانطور که در طول روز از کلاه و کرم ضدآفتاب استفاده می کنید تا از اشعه های مضر UV و رادیکال های آزاد محافظت کنید، در شب نیز ابزار ها و محصولاتی وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید تا اطمینان حاصل کنید که در مدت زمانی که قرار است استراحت کنید، آسیبی به شما وارد نمی گردد.

از یک مرطوب نماینده در اتاق خواب خود بهره ببرید

آبرسانی چیزی است که پوست را شاداب نگه می دارد. اما وقتی تمام شب را به خواب عمیق می گذرانید، با نوشیدن آب آبرسانی نمی کنید. در نتیجه، پوست شما رطوبت حیاتی خود را از دست می دهد.

برای یاری به جلوگیری از کم آبی پوست، از یک مرطوب نماینده در اتاق خواب خود بهره ببرید. مرطوب نماینده ها یا بخور آب باعث می گردد هوا کمتر خشک باشد و در نتیجه تاثیر خشکی روی پوست شما ملایم تر می گردد. برای برترین نتایج آبرسانی، پس از استفاده از کرم شب، دستگاه بخور است که بهتر است آن را در طول شب روشن کنید.

تنفس عمیق را تمرین کنید

پس از یک روز طولانی و پر استرس، انتظار دارید به سرعت به خواب بروید. اما اغلب، استرس های روز فکر شما را فعال می نماید و از راحت خوابیدن شما جلوگیری می نماید، حتی زمانی که خسته هستید. روش 4-7-8 را بهره ببرید.

روش 4-7-8 که به وسیله اندرو ویل تایید شده است، یک تکنیک تنفسی است که شما را در چارچوب فکری و بدنی مناسب قرار می دهد تا به شما یاری کند سریع تر به خواب بروید. این روش تنفس و ضربان قلب شما را کاهش می دهد و به فکر شما یاری می نماید که از استرس های روز دور گردد. بعلاوه مقدار اکسیژن در جریان خون شما را افزایش می دهد و دی اکسید کربن مضری را آزاد می نماید که می تواند برای پوست شما سمی باشد.

برای انجام این روش، نوک زبان خود را روی برجستگی بافت درست در پشت دندان های جلویی بالایی خود قرار دهید و آن را در طول تمرین در آنجا نگه دارید. دهان خود را ببندید و به آرامی به وسیله بینی نفس بکشید و تا چهار بشمارید. نفس خود را تا شمردن شماره هفت نگه دارید. بازدم را به طور کامل به وسیله دهان انجام دهید، تا هشت بشمارید و صدای هق هق ایجاد کنید. این چرخه را در مجموع چهار بار تکرار کنید.

خواب برای زیبایی

سخت است که در خاتمه یک روز طولانی فکر خود را آرام کنید. مغز شما می داند که زمان خواب فرا رسیده است، اما بدن شما آن را احساس نمی نماید. کلید آرامش واقعی داشتن تنفس است. با روش 4-7-8 می توانید دقیقاً این کار را انجام دهید.

در شب از گوش گیر بهره ببرید

تقریباً غیرممکن است که با پوستی زیبا و با طراوت از خواب بیدار شوید اگر دائماً در طول شب در حال چرخش هستید. سر و صدا یکی از مقصران اصلی است که در ایجاد اختلال در خواب شبانه نقش دارد. گوش گیر را انتخاب کنید و بدون هیچ مسئله ای به خواب بروید. طبق گفته بنیاد خواب، گوش گیر ها به جلوگیری از سر و صدای بیرون که می تواند بر کیفیت خواب تأثیر بگذارد، یاری می نمایند. می توانید گوش گیر را در هر داروخانه ای خریداری کنید، که همین مورد استفاده از گوش گیر ها را به یکی از راحت ترین ملزومات خواب و زیبایی تبدیل می نماید.

دمای اتاق خواب را پایین نگه دارید

در شب، دمای طبیعی بدن شما کاهش می یابد. پایین نگه داشتن دمای اتاق خواب هم برای متابولیسم و هم برای جریان خون مفید است. این امری مهم است، زیرا بهبود جریان خون به اکسیژن رسانی به پوست یاری می نماید و آن را برای روز پیش رو صاف و یکدست نگه می دارد. حفظ دمای خنک در اتاق خواب به کاهش قرمزی پوست شما نیز یاری می نماید.

بنیاد ملی خواب توصیه می نماید اتاق خواب خود را بین 60 تا 67 درجه فارنهایت (15 تا 19 درجه سانتیگراد) نگه دارید تا خواب شبانه مطلوبی داشته باشید. ممکن است بپرسید چرا اینقدر سرد؟ جالب است بدانید محققان بر این باورند که این محدوده به برترین وجه به بدن شما اجازه می دهد تا انرژی مورد نیازی را که معمولاً برای حفظ دما استفاده می گردد، به عملکرد های ترمیم و جوان سازی پوست راهنمایی کند.

مو های خود را جمع کنید

جمع کردن موهایتان در شب برای داشتن پوستی زیبا بسیار مهم است. مو های شما به طور طبیعی چربی و کثیفی را در طول روز جمع می نمایند، که می تواند در هنگام خواب روی صورت شما جمع گردد.

از آنجایی که بیشتر ما فقط دو تا سه بار در هفته شامپو می زنیم، قرار دادن موهایتان در شب روی صورتتان می تواند منجر به جوش گردد. قبل از خواب، مو های خود را به پهلو ببافید یا سنجاق کنید.

اهمیت روبالشی ها

روبالشی ها می توانند برای پوست تسکین دهنده باشند، به خصوص اگر ابریشمی باشند. اگر در خصوص مزایای داشتن نوع مناسب روبالشی مطالعه نموده باشید، حتما می دانید بعضی از کارشناسان هستند که منطق پشت این ادعا ها را می بینند. دکتر جاکوبز گفت: روبالشی های ابریشمی برای پوست شما بهتر است. با استفاده از این روبالشی ها اصطکاک کمتری بین پوست شما و بالش وجود دارد که تاثیر منفی روی پوست شما را کاهش می دهد.

او گفت ماسک های خواب را هم از قلم نیاندازید. استفاده از ماسک چشم خواب ابریشمی، می تواند با محافظت از ظریف ترین قسمت پوست اطراف چشم، ایجاد چین و چروک را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

او شرح داد: از آنجایی که ابریشم نرم تر از پنبه است، وقتی در خواب حرکت می کنید، پوستتان را نمی کشد. ابریشم بعلاوه رطوبت کمتری نسبت به پنبه یا میکروفیبر جذب می نماید، بنابراین رطوبت پوست شما را در طول شب نمی کشد. او یک نکته هوشمندانه دیگر برای حفظ شادابی پوست صورت گفته است: صرف نظر از اینکه از چه نوع روبالشی استفاده می کنید، باید به طور مرتب آن را بشویید تا از پخش شدن باکتری هایی که می توانند منجر به آکنه شوند روی آن جلوگیری کنید.

خواب به تنهایی فواید زیادی برای پوست شما دارد

مهم است که خواب را به عنوان زمانی برای خنثی کردن بعضی از آسیب های روز گذشته در اولویت قرار دهید. بیشتر آسیب های محیطی که به پوست وارد می گردد در طول روز و با قرار گرفتن در معرض آلودگی ها و عوامل اکسید نماینده، اشعه ماوراء بنفش خورشید و عوامل دیگر، که همگی به مرور زمان باعث از بین رفتن کلاژن، خطوط ریز، چین و چروک و لکه های تیره می شوند، شکل می گیرند. دکتر روبین گفت: فکر می کنم شب فرصتی برای بهبودی پوست است، با استفاده از مواد موضعی مانند رتینول، که از فراوری کلاژن در پوست حمایت می نمایند، و با استراحت کافی برای مبارزه با آسیب های روزانه، به حفظ زیبایی تان یاری کنید.

منبع: تفریح روز

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1402 بروزرسانی: 6 مرداد 1402 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 406

به "اگر به این شکل بخوابید زیباتر می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر به این شکل بخوابید زیباتر می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید