چگونه مرسولات پستی را پیگیری کنیم؟

به گزارش خبر آزمون، استفاده از پست برای ارسال مرسولات، هنوز هم در خیلی زمینه ها پرکاربرد است. بسته شما شامل هر چیزی که باشد، احتمال تاخیر در رسیدن به مقصد را دارد. در چنین مواقعی دانستن اینکه بسته پستی شما در چه وضعیتی قرار گرفته است، می تواند مفید باشد. اما برای پیگیری یا آنطور که در اصطلاح گفته می گردد رهگیری مرسولات پستی چند راه پیش روی شماست. در این گزارش تمام این راه ها را با جزئیات کامل تشریح خواهیم کرد.

چگونه مرسولات پستی را پیگیری کنیم؟

پیگیری به وسیله بارکد

وقتی بسته پستی را تحویل پست می دهید، یک شماره معین به نام شماره بارکد دریافت می کنید. این شماره 10 تا 20 رقمی در یک رسید به شما ارائه می گردد. تفاوتی هم نمی کند که نوع بسته شما چه باشد. اما توجه کنید که این شماره بارکد تنها برای مرسولاتی است که به صورت پیشتاز ارسال می شوند.

تا اینجای کار شما بسته پستی خودتان را ارسال نموده اید و یک شماره در اختیار دارید. مرحله بعد مراجعه به سایتی است که خود شرکت پست برای پیگیری مرسولات پستی در نظر گرفته است. با وارد کردن آدرس newtracking. post. ir به سادگی وارد وب سایت مربوطه می شوید. در صفحه ای که پیش روی شما باز می گردد، بخشی برای وارد کردن شماره مرسوله وجود دارد. شماره مرسوله همان شماره بارکد است که هنگام پست کردن بسته خود، دریافت نموده اید. کافی است آن را وارد کنید تا از آخرین شرایط و جزئیات ارسال بسته خودتان آگاه شوید.

پیگیری با پیامک

اما ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشید. در این صورت می توانید بسته خودتان را به وسیله پیامک رهگیری کنید. برای این کار، حرف R را در متن یک پیامک تازه تایپ کنید و در کنار آن کد 10 یا 20 رقمی مرسوله خودتان را وارد کنید. این پیامک را به شماره 2000441 ارسال کنید. شرایط بسته و راهنمای آن برای شما ارسال می گردد.

مرسولات سازمانی

اما یک راه دیگر هم برای پیگیری بسته های پستی وجود دارد. آن هم برای مواقعی است که بسته ارسالی یا دریافتی شما، شامل شناسنامه، کارت خودرو، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری باشد. در این صورت باید وارد سامانه ای شوید که مخصوص رهگیری مرسولات سازمانی است. آدرس najatracking. post. ir را وارد کنید تا وارد سایت مربوطه شوید.

در این مرحله ابتدا باید نوع سند خودتان را معین کنید. با انتخاب هر کدام از اسناد، اطلاعات مربوط به همان سند را باید وارد کنید. مثلا اگر قصد رهگیری گواهینامه را دارید باید شماره کارت ملی داشته باشید و اگر می خواهید بدانید کارت سوخت تان در چه شرایطی است، باید شماره VIN خودرو را وارد کنید. با تایید اطلاعات می توانید نتیجه را مشاهده کنید.

ستاره مربع ها

البته یک راه دیگر هم برای پیگیری گواهینامه، کارت خاتمه خدمت، گذرنامه و… وجود دارد. کافی است کد ستاره 110 مربع (*110#) را وارد کنید. در مرحله بعد، گزینه پلیس+10 را انتخاب کنید و وقتی وارد آن شدید، گزینه شرایط مدارک را ثبت کنید. در نهایت هم نوع مدرک را معین نموده و از شرایط آن باخبر می شوید.

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 85

به "چگونه مرسولات پستی را پیگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مرسولات پستی را پیگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید