چرا مردم طلای دست دوم می خرند؟

به گزارش خبر آزمون، خرید طلا از روز های دور یکی از راه های حفظ ارزش دارایی به ویژه در میان بانوان بوده اما، همیشه یک مساله این سرمایه گذاری را با چالش روبرو کرده است؛ اجرت!

چرا مردم طلای دست دوم می خرند؟

به گزارش تجارت نیوز، اجرت در واقع همان سودی است که فروشنده از مشتری دریافت می کند، اما نکته اینجاست که این مبلغ هنگام فروش از پول اصلی کسر می شود.

برای فرار از این زیان، راه حلی وجود دارد که اتفاقا افرادی که با دید سرمایه گذاری به بازار ورود کرده اند، از آن استقبال می کنند.

خرید طلای دست دوم یا مستعمل می تواند زیان اجرت را برای سرمایه گذار کاهش دهد؛ از دیگر مزایای خرید این نوع طلا می توان همچنین به این نکته اشاره کرده که نسبت به دلار و طلای نو، نوسانات کمتری دارد.

در همین حال، هر اندازه سرمایه داشته باشید به همان اندازه نیز می توانید طلای شکسته یا دست دوم سالم بخرید.

طلای آب شده هم که از آب کردن همین طلا های دست دوم به دست می آید، یکی دیگر از راه های خرید طلای بدون اجرت است؛ اما مشکل اینجاست که خرید طلای آب شده به دلیل احتمال تقلبی بودن، ریسک زیادی دارد و در عین حال غیرقانونی هم هست!

یک راه حل جالب دیگر برای سرمایه گذاری در طلا، خرید النگوست! اجرت النگو به ویژه در سایز های معمولی از باقی قطعات طلا کمتر است.

با این حال، اما باید توجه داشت که ورود به هر نوع سرمایه گذاری نیازمند آگاهی کامل از بازار، متغیر های اثرگذار و نوسانات آن است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اسفند 1401 بروزرسانی: 10 اسفند 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 348

به "چرا مردم طلای دست دوم می خرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مردم طلای دست دوم می خرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید