*واکنش نائب رئیس شورای شهر به آدم شویی در دفتر یکی از نمایندگان قم ، نیروی شهرداری قم در فراهان چه می نماید؟!*

به گزارش خبر آزمون، خبرگزاری خبرنگاران- جمعی از دانشجویان قم به مناسبت روز دانشجو در ملاقات با محمود مسگری، نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با طرح موضوع استفاده از امکانات شهرداری از سوی یکی از نمایندگان مجلس از قبیل ساختمان دفتر و نیروهایی که به استخدام شهرداری درآمده و در حال تبدیل شرایط هستند، از وی خواستار روشنگری شدند.

*واکنش نائب رئیس شورای شهر به آدم شویی در دفتر یکی از نمایندگان قم ، نیروی شهرداری قم در فراهان چه می نماید؟!*

????شبکه خبری قم نو نوشت: نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم، در شرح غیرقانونی بودن این فرایند با اشاره به ماده 72 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در این آئین نامه تصریح شده که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هر شهر می توانند از نیروهایی که به صورت رابطه استخدامی در دستگاه های اجرایی وجود دارند برای مدیریت دفاتر استفاده نمایند؛ نه اینکه ما فردی را برای استفاده در دفتر، در دستگاه اجرایی جذب کنیم، بعد از مدتی با فرد دیگری تعویض نموده و فرد قبلی را به عنوان نیروی شهرداری برگردانیم.

????وی با اشاره به اینکه نیروهایی که از این طریق جذب شهرداری قم می شوند اغلب تخصص کافی را نداشته و بر مبنای احتیاج شهر انتخاب نشده اند اضافه کرد: این کار در واقع نوعی آدم شویی است و نتیجه ای جز انباشت نیروهای غیرمتخصص در شهرداری قم ندارد.

????مسگری ادامه داد: نمایندگانی که ادعای دلسوزی قم را دارند بهتر است این نیروها را از دستگاه های دولتی تأمین نمایند نه اینکه نیرویی به شهرداری قم که هزینه های آن را مردم قم تأمین می نمایند، اضافه نموده و هزینه اداره شهر را افزایش دهند.

????وی گفت: قطعا نماینده ای که در حوزه انتخابیه قم بالای 200 هزار نفر رأی دارد می تواند از بین آنها افراد معتمد و مورد احتیاج برای دفتر خود را از دستگاه های اجرایی تأمین کند و احتیاج به استخدام افراد نو مخصوصاً در شهرداری برای استفاده در دفاتر و تزریق این نیروها به شهرداری نیست.

????نیروی شهرداری قم در فراهان چه می نماید؟!

????نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم در ادامه با اشاره به تخلفات انجام شده در استفاده از امکانات و نیروهای شهرداری به وسیله افراد خاص گفت: جالب است که در ادامه این راستا متوجه شدیم یکی از عزیزانی که اخیراً نماینده تفرش و فراهان شده اند و تصادفاً دبیر شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم و سخنگوی این مجموعه هستند، از نیروهای شهرداری قم برای اداره دفترشان استفاده می نمایند!

????وی با طرح این سوال که چرا باید حقوق کارمند دفتر نماینده فراهان را مردم مظلوم قم بدهند گفت: توقع ما این بود که آقایان حساسیت بیشتری نسبت به مسئله بیت المال داشته باشند.

????نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه مجموع این فرایندها در شورا در حال آنالیز است ادامه داد: مسئله تعیین بودن یک نماینده به جای آقای زاکانی هم محل شبهه و اشکال است و پیشنهاد ما این است که از امکانات شهر قم برای یک موضوع شبهه دار هزینه نگردد.

????وی با اشاره به مطرح شدن تأمین ساختمان مجمع نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی از سوی شهرداری قم و تأمین هزینه ها و نیروهای بیشتر از سوی این ارگان گفت: این اقدامات در حالی پیگیری می گردد که یکی از نمایندگان اعلام کردند توافق بر سر عدم وجود دفتر و پرسنل دفتری برای این ارگان بوده و مطرح شدن این موضوع باز هم هزینه کردن از جیب مردم قم است. ضمن اینکه مسئله کارگروه های مشورتی تنها مربوط به دفتر یکی از نمایندگان است و نماینده دیگر قم جناب آقای ذوالنور اعلام نموده اند کارگروه ها به ایشان ربطی ندارد.

????مسگری اعلام نمود: البته موضوع استفاده از امکانات و پرسنل شهرداری برای هردو نماینده در دست آنالیز است و ما ضمن تشکر از دغدغه دانشجویان، لازم می دانیم که نمایندگان هم جوابگو باشند.

منبع : شبکه خبری قم نو

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 164

به "*واکنش نائب رئیس شورای شهر به آدم شویی در دفتر یکی از نمایندگان قم ، نیروی شهرداری قم در فراهان چه می نماید؟!*" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "*واکنش نائب رئیس شورای شهر به آدم شویی در دفتر یکی از نمایندگان قم ، نیروی شهرداری قم در فراهان چه می نماید؟!*"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید