ناشناخته ترین جاذبه های دنیا ، سفر به جاهایی که هیچکس نمی شناسد

به گزارش خبر آزمون، دنیا اطراف ما مملوء از زیبایی هاست. بعضی از این آثار به عنوان پدیده های خارق العاده شناخته شده اند و امروزه به عنوان پایگاه های گردشگری، پذیرای سیل عظیمی از گردشگران تورمسافرتی هستند. دسته دوم اما لابه لای کوه ها، در اعماق جنگل و بیابان پنهانند و کمتر کسی از وجود آنها آگاه است. امروز قصد داریم به ناشناخته ترین و خارق العاده ترین آثار طبیعی و باستانی دنیا سری بزنیم. با خبرنگاران در ادامه همراه باشید.

ناشناخته ترین جاذبه های دنیا ، سفر به جاهایی که هیچکس نمی شناسد

1) Shi Cheng City ، چین

این شهر خارق العاده به عنوان مرکز سیاسی مالی در شرق چین به حساب می آمده است. شی چنگ در سال 1959 طی یک عملیات حفاری کشف شد.این شهر گم شده که در این دوران از گزند آفتاب، باران و دیگر آسیب ها در امان مانده بود، در حال حاضر می تواند به عنوان یک شهر تمام عیار و به عنوان یکی از پدیده های گردشگری آینده در چین محسوب گردد و انواع تورمسافرتی و تورطبیعت گردی را به خود جذب کند.

2) Capuchin Crypt، رم

این دالان که در لایه های زیرین کلیسای سانتا مارینا واقع شده، یکی از خارق العاده ترین دست ساخته های بشر است، اگرچه بازدید از این دالان به تمام گردشگران پیشنهاد نمی گردد، چراکه ممکن است با صحنه های دلخراشی در طول تورمسافرتی خود به این محل روبرو شوند. در این دالان با استخوان های بیش از 4000 راهب که روی هم چیده شده است، روبه رو هستیم. دست اندرکاران ساخت این دالان با استفاده از استخوان های این راهبان دالانی خارق العاده را خلق نموده اند. می توان در جای جای این دالان با طرح هایی متفاوت و با مفهوم روبه رو شد. در قسمتی از این دالان با یک ساعت نسبتا بزرگ روبه رو هستیم. این ساعت از استخوان های ستون فقرات و بعلاوه استخوان پای راهبان ساخته شده است و این در حالی است که علائم ساعت با استخوان های کوچک انگشت نشانه گذاری شده اند.

3) Salar De Uyuimi، بولیوی

این منطقه به عنوان وسیع ترین محوطه نمکی در جهان شناخته می گردد که محدوده ای به وسعت 12,000 را تحت پوشش قرار داده است. گفته می گردد که قرن ها پیش دریاچه لوگو میچینی در این محدوده جریان داشته که منطقه جنوبی بولیوی را نیز تحت پوشش داشته است. زیبایی های طبیعی و منظره ها بکر منطقه، این سایت را به عنوان یکی از مجذوب نماینده ترین نقاط گردشگری در جنوب آمریکا معرفی نموده است که همیشه به وسیله انواع تورمسافرتی مورد بازدید قرار می گیرد. گردشگران در قالب توریک روزه از این محدوده بازدید به عمل می آورند.

4) The Door to Hell ، ترکمنستان

این گودال بزرگ که با نام دروازه جهنم در منطقه شناخته می گردد، در حدود 40 سال پیش در صحرای شمال ترکمنستان پدیدار شد و از آن روز به بعد به طور مداوم در حال سوختن و گداختن است. گفته می گردد پرتو نوری که در این گودال مشاهده می گردد، نتیجه فعل و انفعالات شیمیایی است که گازهای سمی در اعماق زمین ایجاد می نمایند. دانش مندان عقیده دارند که با سوزاندن گازهای سمی این ناحیه می توان این جریان را متوقف کرد. اگرچه هنوز تصمیمی برای از بین بردن این جریان طبیعی صورت نگرفته و گردشگران، سالانه برای بازدید از مجذوب نمایندهیت های منطقه در قالب تورطبیعت گردی و یا توریک روزه به این ناحیه سفر می نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 319

به "ناشناخته ترین جاذبه های دنیا ، سفر به جاهایی که هیچکس نمی شناسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشناخته ترین جاذبه های دنیا ، سفر به جاهایی که هیچکس نمی شناسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید