خوش لباس ترین نقش اصلی های تاریخ فاینال فانتزی از بدترین تا بهترین

به گزارش خبر آزمون، یک قهرمان بازی نقش آفرینی ژاپنی باید ظاهری آراسته و شایسته چنین جایگاه مهمی داشته باشد که بازی های فاینال فانتزی معمولاً سعی در نشان دادن آن دارند. تا به امروز 15 عنوان اصلی در این فرنچایز منتشر شده اند اما تنها 12 بازی شخصیت هایی دارند که می توان آنها را قهرمانان اصلی داستان در نظر گرفت. بعضی از این بازی ها و شخصیت ها در مرز قرار دارند. سه بازی ای که در آنها ردی از قهرمان داستان به شکل سنتی دیده نمی شود فاینال فانتزی، فاینال فانتزی 11 و فاینال فانتزی 14 هستند.

خوش لباس ترین نقش اصلی های تاریخ فاینال فانتزی از بدترین تا بهترین

در اولین بازی فاینال فانتزی شخصیت اصلی از طریق بازیکن ساخته می شود و جنگجوی روشنایی نام دارد. دو بازی دیگر MMO هستند که طبیعتاً در آنها شخصیت بازی از طریق بازیکن ساخته می شود. با اینکه این بازی ها هر یک روایتگر داستانی جالب هستند اما مقدار قابل توجه اکشن معمولاً جای مانور زیادی برای درخشش شخصیت ساخته شده از طریق بازیکن نمی گذارد.

باتوجه به آنچه که گفته شد اکنون به این سؤال می رسیم که کدام یک از شخصیت های اصلی این سری محبوب اسکوئر انیکس خوش پوش ترین آنها به شمار میرود؟ با ما همراه شوید.

12. تیدوس (Tidus) - فاینال فانتزی 10

تیدوس یکی از مضحک ترین پوشش ها را در تاریخ فاینال فانتزی دارد. هر یک از ساق های شلوارکش مقدار ای متفاوت با دیگری دارد و پیرهنی بر تن دارد که شبیه شلوار رکابی چرمی یکسره ماهیگیران است. دستکش زرهی تک لنگه اش ممکن بود ظاهر او را بهبود ببخشد خصوصاً اگر رنگ های به کاررفته در آنها هماهنگی بیشتری داشتند. تنها چیزی که در میان لباس ها و زیورآلات تیدوس جالب است گردنبند او و ترکیب نیمه جلیقه/هودی ای است که برتن دارد.

11. وان (Vaan) - فاینال فانتزی 12

وان باید الگویی ساده تر می داشت. موتیفی که سازندگان در پی خلق آن بودند عربی بودن شمایل اوست که منطقی به نظر می رسید. بالاتنه اش می توانست به امتیاز قابل قبولی دست یابد اما جلیقه ای که بر تن دارد بیش از حد کوچک است و بیشتر از هر چیزی مضحک به نظر می آید اما از آن خنده دارتر چکمه های بزرگ الجثه آهنی وان هستند. آیا آهن یا فلز در صحرا به شدت داغ نمی شود و مهم تر از آن چرا یک دزد باید چنین کفش سنگین پر سروصدایی را پا کند؟

10. ناکتیس (Noctis) - فاینال فانتزی 15

همه انسان ها شاید در بازه ای از زندگی شان به این نتیجه برسند که سرتاپا سیاه پوشیدن ایده بسیار خوبی است. این مورد درباره طراحی ناکتیس و همراهانش کاملاً صادق است. در نبود رنگ های دیگر لباس او بیشتر به خلایی بی پایان ساخته شده از چرم شباهت دارد. اگر به لباس ناکتیس و جزئیات به کار برده شده در آن کمی بیشتر پرداخته می شد قطعاً به جایگاه بهتری در این فهرست دست می یافت اما دست کم می توانیم به شمشیر خیره کننده او امتیاز مثبت بدهیم.

9. کلاود (Cloud) - فاینال فانتزی 7

کلاود نیز نقاط ضعف و قوت ناکتیس را دارد. شمشیر او یکی از سمبل های بازی فاینال فانتزی 7 و بازی های نقش آفرینی ژاپنی به شمار می آید اما لباسش تقریباً تنها از یک رنگ تشکیل شده است. باتوجه به نورپردازی و نسخه بازی، رنگ لباس های او بین سیاه، آبی، بنفش یا رنگی مابین تغییر می کند. هرچند، کمربند چرمی و زره شانه کلاود نسبت به لباس های ناکتیس به چشم آمدن او کمک شایانی می کنند که به نظر ما نکته ای مثبت است.

8. لونث (Luneth) - فاینال فانتزی 3

در نسخه اورجینال ان ای اس فاینال فانتزی 3، در اصل شخصیت اصلی وجود نداشت و با تیمی متشکل از چهار جنگجو سروکار داشتیم. این مورد تا حدی در مورد ریمیک نینتندو دی اس بازی نیز صادق است زیرا همه شخصیت ها کم وبیش با هم برابرند. بااین وجود بازی با لونث آغاز می شود ازاین رو، ما هم او را برای این فهرست برگزیدیم.

با اینکه هودی بنفش و جلیقه متشکل از کمربندهای چرمی محدودکننده به نظر می آیند اما طراحی ساده و بی آلایش آنها به نفع لونث عمل می کند. این سبک طراحی، حد میانه پوشش شخصیت های فاینال فانتزی است که با فرنچایز همخوانی خوبی دارد اما منحصربه فرد و خاص نیست.

7. ترا (Terra) - فاینال فانتزی 6

ترا به عنوان اولین پروتاگونیست زن فرنچایز به موفقیت قابل توجهی دست یافت اما لازم است در کنار این تعریف ستاره ای نیز قرار بگیرد زیرا در فاینال فانتزی 6 تمرکز بر روی تیم های متعدد پراکنده شده در سرتاسر جهان است. بااین وجود، ترا همچنان به عنوان پروتاگونیست شناخته می شود و وضعیتی مشابه لونث در طراحی ساده لباس هایش دارد. ساق ها، شنل و پارچه پیچیده شده دور کمر او به خوبی از پس متمایزکردن این شخصیت در میان قهرمانان متعدد فرنچایز بر می آید.

6. بارتز (Bartz) - فاینال فانتزی 5

بارتز نسخه مذکر ترا به شمار میرود زیرا هر دوی آنها طراحی مشابه دارند. لباس های او ساده اند و با شنل و پارچه دور کمرش تکمیل می شوند. زره شانه اش او را کمی سرسخت تر از ترا جلوه می دهد به همین دلیل طراحی جامه اش تطابق بیشتری با جهانی فاینال فانتزی دارد.

5. زیدان (Zidane) - فاینال فانتزی 9

زیدان ظاهری موقر دارد. با دیدن لباسش اولین فکر شما به سمت فاینال فانتزی نمی رود زیرا هیچ یک از بخش هایش آن طور که باید شاخص فرنچایز نیست به جز دمش و دکمه سردست هایی که به آستین وصل نشده است. بااین حال زیدان دقیقاً شمایل یک دزد دریایی را در هر مدیومی که بتوان متصور شد دارد پس سازندگان بازی به خوبی از پس طراحی او برآمده اند. او همچنین امتیاز اضافه برای غلاف های خنجرش دریافت می کند.

4. اسکوال (Squall) - فاینال فانتزی 8

ناکتیس با پوشیدن چرم سیاه در جهت درست قرار داشت اما پیش از انتخاب لباس هایش باید کمی از اسکوال یاد بگیرد. او ظاهری متمایزتر دارد خصوصاً در بخش رنگ آمیزی که به لباس هایش جلوه بیشتری نسبت به جامه یک دست سیاه پروتاگونیست فاینال فانتزی 15 می دهد.

از پیراهن یقه باز سفیدش تا خز روی یقه کت و شلوارش اسکوال در کل ظاهری مجذوب کننده دارد. علاوه بر این، صورت زخمی و گردنبندش سریعاََ به چشم می آید و فکر نکنم نیازی باشد در مورد مجذوب کنندهیت شمشیر تفنگ دارش چیزی بگوییم.

3. فیریون (Firion) - فاینال فانتزی 2

به یادآوردن جزئیات فاینال فانتزی 2 کمی سخت است زیرا داستان بازی حتی با استانداردهای آن زمان نیز مهجور به شمار میرود. بااین وجود، طراحی پروتاگونیست داستان از نسخه اورجینال و نسخه دیسیدیا فاینال فانتزی گواه آن است که فیریون شخصیتی بسیار جالب دارد خصوصاً اگر بحث لباس در میان باشد.

ظاهر او تشکیل شده است از دستمال سری رنگارنگ که موهایش از زیر آن بیرون زده اند، سلاح های مختلف، شنلی شناور و زرهی خوش نقش ونگار. تمام این موارد فیریون را به سان قهرمانی آماده برای نجات جهان نشان می دهد.

2. لایتنینگ (Lighting) - فاینال فانتزی 13

به لایتنینگ اغلب لقب کلاد مؤنث را می دهند و دلایل بسکمک برای اهدای این عنوان به او وجود دارد. یکی از این دلایل آن است که فاینال فانتزی 13 تلاش کرد به مقدار تأثیرگذاری و موفقیت فاینال فانتزی 7 دست یابد اما با شکست روبرو شد. بااین حال طراحی لایتنینگ کم وکاستی ندارد و امتیاز قابل توجهی برای وفادار ماندن به سادگی که در بیشتر طراحی های لباس های قهرمانان پیش از خود دیده می شود به دست می آورد.

شمشیر و غلاف در پشت قرار گرفته، زره شانه به سبک تکنو، چندین پانج در طول لباس، شنل و طراحی رنگارنگ بخش های مختلف به لایتنینگ کمک کرد از میان خیل پروتاگونیست های ساده پوش فاینال فانتزی یک سروگردن بالاتر قرار بگیرد.

1. سسیل (Cecile) - فاینال فانتزی 4

سسیل به صورت پیش فرض برنده جایگاه نخست است زیرا او تنها شخصیت واجد شرایط این فهرست با دو لباس است. فرم شوالیه تاریک او خیره کننده است و فرم روشنایی اش تمامی ایده آل های یک قهرمان بازی نقش آفرینی را فریاد می زند. شاید به نظر خیلی ها ظاهر سسیل با شنلی بزرگ، زره یغور و چهره ای با خصوصیات زنانه کلیشه ای بیش نباشد اما او به راستی تجسم قهرمانی تهمتن است که شایستگی حضور در سری فاینال فانتزی را دارد.

منبع: TheGamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 29

به "خوش لباس ترین نقش اصلی های تاریخ فاینال فانتزی از بدترین تا بهترین" امتیاز دهید

1 کاربر به "خوش لباس ترین نقش اصلی های تاریخ فاینال فانتزی از بدترین تا بهترین" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوش لباس ترین نقش اصلی های تاریخ فاینال فانتزی از بدترین تا بهترین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید