تولید نانوذرات کربنی از دی اکسیدکربن خروجی از کارخانه سیمان

به گزارش خبر آزمون، شرکت سیمکس فناوری ابداع کرده که با استفاده از آن می توان نانوذرات کربنی را از دی اکسیدکربن خروجی از کارخانه سیمان تولید کرد.

تولید نانوذرات کربنی از دی اکسیدکربن خروجی از کارخانه سیمان

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت سیمکس فناوری ابداع کرده که با استفاده از آن می توان نانوذرات کربنی را از دی اکسیدکربن خروجی از کارخانه سیمان تولید کرد.

سیمکس (Cemex) یک شرکت مکزیکی فعال در حوزه سیمان است که به تازگی پیروز به تبدیل دی اکسید کربن حاصل از فرآیند های تولید سیمان به نانوذرات کربنی شده است، نانوساختار هایی که می تواند در طیف وسیعی از صنایع از جمله مصالح ساختمانی استفاده شود.

این پیشرفت در محیط آزمایشگاهی، یکی از دستاورد های این شرکت مستقر در مونتری مکزیک برای جذب و استفاده از کربن است. سیمکس در پی تولید بتن با انتشار خالص CO 2 صفر تا سال 2050 است.

دیوید زامپینی، رئیس تحقیق و توسعه سیمکس گفت: تمام نگاه ها به CO 2 منفی است و یکی از چیز هایی که ما شروع به یادگیری آن کرده ایم این است که ارزش زیادی وجود دارد که می توانیم از CO 2 استخراج کنیم.

سیمکس گفت که نانومواد کربنی، که شامل نانوالیاف، نانولوله ها، گرافن و کربن سیاه می شوند، کاربرد های تجاری بالقوه ای در صنایع مختلف از مصالح ساختمانی گرفته تا الکترونیک، خودرو و داروسازی دارند.

زامپینی گفت: در ساخت و ساز، افزودن نانوذرات کربنی می تواند بتن را بین 5 تا 15 درصد تقویت کند که همچنین میزان سیمان مورد نیاز در مخلوط را کاهش می دهد.

در یک فرآیند نو، این شرکت به نرخ تبدیل 50 درصدی دی اکسید کربن به نانوذرات کربنی دست یافت. هدف آن ها افزایش این فرآیند در یک کارخانه سیمان ظرف یک سال است.

سایر پروژه های کاهش کربن که سیمکس در آن ها سرمایه گذاری کرده است شامل تولید سیمان با استفاده از جایگزین های کلینکر، تولید کلینکر با انرژی خورشیدی، و پیوستن به کنسرسیومی برای ترکیب هیدروژن و CO 2 برای تولید سوخت هوانوردی است.

واحد سرمایه گذاری خطرپذیر سیمکس اخیراً در استارتاپ بریتانیایی HiiROC سرمایه گذاری کرده است، شرکت نوپایی که فناوری تبدیل متان به هیدروژن را توسعه داده است در حالی که کربن حاصل را جذب می کند و از انتشار گاز های گلخانه ای جلوگیری می کند.

زامپینی گفت: ما در حال رسیدن به نقطه ای هستیم که می توانیم نوع موادی را که می توانیم تهیه کنیم، تنظیم کنیم. اگر دیدیم که تقاضا یا استفاده جالبی برای کربن سیاه وجود دارد، می توانیم سیستم را برای تولید بیشتر کربن سیاه یا مخلوطی از این نانومواد کربن تغییر دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 207

به "تولید نانوذرات کربنی از دی اکسیدکربن خروجی از کارخانه سیمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید نانوذرات کربنی از دی اکسیدکربن خروجی از کارخانه سیمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید