تشدید پایش منطقه ها حفاظت شده البرز با آغاز فصل سرما

به گزارش خبر آزمون، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج گفت: با آغاز موج سرما و بارش برف در ارتفاعات منطقه حفاظت شده البرز جنوبی برنامه های کنترلی و پایش ماموران یگان حفاظت محیط زیست در این منطقه ها تشدید شد.

تشدید پایش منطقه ها حفاظت شده البرز با آغاز فصل سرما

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از البرز،حمید راحتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج گفت: با توجه به برودت هوا، برای حفاظت و حمایت از گونه های جانوری و جلوگیری از نزدیک شدن حیات وحش به جاده ها و روستا های اطراف، برنامه های حفاظتی و مراقبتی ویژه ای در این شهرستان و استان البرز اجرایی شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرج اضافه نمود: برهمین اساس با احتمال نزدیک شدن حیات وحش به نواحی مسکونی، برنامه های گشت و پایش منطقه با جدیت و توان بیشتری از سوی ماموران مستقر در محیط بانی ها دنبال می گردد.

راحتی گفت: برنامه های مراقبتی و حفاظتی از طبیعت و حیات وحش گستره عظیمی از فعالیت های گشت و کنترل تا برنامه های حمایتی را شامل می گردد که محیط بانان با توجه به شناخت و تجربه طولانی مدت، با یک برنامه ریزی میان مدت و با حضوری گسترده و مداوم این اقدامات را عملیاتی و اجرایی می نمایند.

او اضافه نمود: در این گشت و کنترل های شبانه روزی اکیپ های ثابت و سیار یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در منطقه علاوه بر کار حفاظت از حیات وحش به توزیع علوفه خشک برای حیات وحش مشغول هستند.

انتهای پیغام /ر. ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 16

به "تشدید پایش منطقه ها حفاظت شده البرز با آغاز فصل سرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید پایش منطقه ها حفاظت شده البرز با آغاز فصل سرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید