افزایش سرعت قطارها در استان خوزستان

به گزارش خبر آزمون، با بهینه سازی سامانه حمل و نقل ریلی در استان خوزستان، سرعت قطارهای مسافربری از 90 و 120 به 160 کیلومتر در ساعت افزایش یافته است.

افزایش سرعت قطارها در استان خوزستان

روابط عمومی اداره کل راه آهن ناحیه جنوب، عبدالکریم درویش زاده کاهش تلاقی ها و افزایش سرعت قطارها را نشانه تحول در سامانه حمل ونقل ریلی دانست و اضافه کرد:

افزایش سرعت قطارهای مسافری از شاخص های مهم در جابه جایی مسافر و ارزیابی عملکرد راه آهن است که با اقدامات انجام شده سرعت قطارهای مسافربری از 90 و 120 به 160 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

درویش زاده بعلاوه در ادامه بیان نمود که پروژه احداث خط دوم راه آهن اهواز- بندر امام با اعتبار یک هزار و 310 میلیارد ریال به طول 110 کیلومتر از ایستگاه کارون آغاز و به ایستگاه بندر امام (ره) انتها می یابد، که 81 کیلومتر از راستا حدفاصل ایستگاه میاندشت تا سربندر آماده بهره برداری است.

مدیرکل راه آهن ناحیه جنوب افزایش حمل ونقل بار و مسافر، افزایش چشمگیر سرعت قطارها، ارتقای ایمنی و جلوگیری از اتلاف زمان سیر قطارهای مسافری و باری با توجه به دوخطه شدن محور اهواز-بندر امام را از جمله مزایای این طرح عنوان نمود.

درویش زاده با بیان اینکه اکنون اندازه سرمایه گذاری راه آهن در خوزستان بیش از استان های دیگر است گفت که راه آهن جنوب به علت طرح های گسترده در دست احداث به یکی از بزرگ ترین کارگاه های خطوط ریلی کشور تبدیل شده است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 106

به "افزایش سرعت قطارها در استان خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرعت قطارها در استان خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید