کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی؟ راهنمای انتخاب برترین نوع کابینت

به گزارش خبر آزمون، همواره در زمان انتخاب وسایل خانه و به ویژه آشپزخانه سوالات متعددی در فکر شکل می گیرد. انتخاب برترین رنگ، طرح و مهم تر از همه جنس باکیفیت از دغدغه هایی است که در هنگام خرید وسایلی با قیمت بالا موردتوجه قرار می گیرند. یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه، خرید کابینت است. کابینت در آشپزخانه باید در عین داشتن دوام و استحکام بالا، رنگ و طرح مطلوبی نیز داشته باشد. انواع کابینتهای فلزی، چوبی و ام دی اف در بازار موجود است. در این مقاله به آنالیز ویژگی های انواع کابینت فلزی و ام دی اف می پردازیم. مطالعه این مقاله کوتاه را از دست ندهید تا بدانید که کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی.

کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی؟ راهنمای انتخاب برترین نوع کابینت

در نظر داشتن مکان نصب؛ فاکتوری مهم برای پاسخ به کابینت بدنه فلز بهتره یا ام دی اف

برای قفسه بندی در محیط های کارگاهی کابینت فلزی بهتر است یا ام دی اف؟ کابینت های کارگاه و انبار با کابینت های نصب شده در آشپزخانه فرق دارد. برای انتخاب برترین قفسه های نگهداری وسایل باید به مکان نصب توجه داشته باشید. معمولا برای نصب کابینت در آشپزخانه به رنگ و طرح کابینت اهمیت بیشتری می دهند. بعلاوه آشپزخانه محیطی است که رطوبت و دمای بالایی دارد؛ ازاین رو باید از کابینت هایی مقاوم در برابر رطوبت و دمای بالا بهره ببرید.

معمولا کابینت های چوبی یا طرح چوبی مثل ام دی اف، گزینه هایی بهتری برای تجهیز کردن آشپزخانه در سبک های مختلف، به شمار می روند. انواع کابینت آشپزخانه در طیف رنگی مختلف در بازار موجود است؛ گستردگی طیف رنگی باعث افزایش سازگاری کابینت ها در انواع سبک های دکوراسیون مدرن، کلاسیک، روستیک و مینیمال شده است.

تنوع رنگ و طرح کابینت ام دی اف بیشتر است

کابینت های فلزی به علت جنس سخت و انعطاف ناپذیر، گستردگی طرح و شکل بسیاری ندارند. معمولا رنگ کابینت های فلزی نیز بر اثر گذر زمان از سطح قفسه کنده می گردد. بعلاوه به شکلی ساده و کاملا مسطح طراحی می شوند. امکان اجرای دیزاین های خاص آشپزخانه با استفاده از انواع کابینت فلزی وجود ندارد.

علی رغم کابینت های فلزی، در طراحی کابینت آشپزخانه با ام دی اف قدرت انتخاب بیشتری خواهیم داشت. کابینت های ام دی اف در عین داشتن سختی و استحکام بالا، شکل پذیر هستند؛ بنابراین امکان اجرای تراش و منبت کاری های کلاسیک تا مینیمال برای کابینت هایی از جنس ام دی اف وجود دارد. اندازه منبت کاری، نوع ایجاد سرستون در کابینت ها و شلوغی طرح به سبک کلی دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد. بسیاری از کابینت ها قابل سفارش و شخصی سازی هستند. بعلاوه رنگ کابینت های ام دی اف دوام بیشتری دارد و از سطح این قفسه ها کنده نخواهد شد.

قیمت؛ یکی از معیارهای مهم در هنگام نصب کابینت

در نظر داشتن بودجه یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در هنگام تصمیم گیری کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی در نظر بگیرید. معمولا کابیت های فلزی به علت داشتن طراحی ساده قیمت کمتری دارند. البته قیمت کابینت های فلزی با روکش گالوانیزه کمی بیشتر از قفسه های فلزی معمولی است؛ زیرا لایه گالوانیزه از پوسیدگی زود هنگام فلز بر اثر تماس با رطوبت می کاهد.

معمولا قیمت کابینت های ام دی اف در مقایسه با انواع کابینت های فلزی، بیشتر است. قفسه های آشپزخانه از جنس ام دی اف زیبایی و تجمل بیشتری را برای محیط ایجاد می نمایند. بعلاوه امکان سفارشی سازی و طراحی اختصاصی نیز برای کابینت های ام دی اف وجود دارد. تنوع بالای کابینت های ام دی اف باعث می گردد تا راحت تر برترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک و بزرگ را در سبک های مختلف دکوراسیون انتخاب کنید.

عمر طولانی بدون ایجاد پوسیدگی؛ یکی از مزایای کابینت ام دی اف

با در نظر داشتن خطر زنگ زدگی کابینت فلزی بهتره یا ام دی اف؟ خطر زنگ زدگی یکی از معایب کابینت های فلزی به شمار می روند. البته این مشکل با استفاده از ورق های گالوانیزه در سال های قبل کمی رفع شده است. استفاده از ورق های گالوانیزه مثل آلومینیوم خطر زنگ زدگی و پوسیدگی کابینت های فلزی را کاهش می دهد. البته کابینت هایی با ورق گالوانیزه قیمت بیشتری نسبت به کابینت های فلزی معمولی دارند.

کابینت های ام دی اف از عمر طولانی تری نسبت به قفسه های فلزی برخوردار هستند؛ ام دی اف از متریال فشرده شده تشکیل شده است که خطر پوسیدگی ندارد. بعلاوه لاک زدن نهایی در مراحل ساخت کابینت ام دی اف، باعث عایق کردن این نوع قفسه ها می گردد. لایه ملامینه رویی در کابینت های ام دی اف مقاومت بیشتری نسبت به کابینت فلزی در برابر رطوبت دارد؛ بااین حال به معنای مقاومت کامل ام دی اف در برابر آب نیست. برای جلوگیری از پوسیدن کابینت ام دی اف و افزایش طول عمر، از شوینده های مخصوص برای تمیز کردن این نوع قفسه ها بهره ببرید.

کابینت های فلزی هنگام باز و بسته شدن، سروصدا ایجاد می نمایند

کابینت های فلزی نسبت به کابینت های ام دی اف سروصدای بیشتری دارند. سروصدای درهای فلزی کابینت به مرور و بر اثر زنگ زدگی پیچ و مهره ها افزایش می یابد. این مشکل در کابینت های ام دی اف وجود ندارد. علاوه بر این، باز و بسته کردن کابینت ام دی اف نسبت به قفسه های فلزی به انرژی کمتری احتیاج دارد. برای مثال در بعضی از کابینت های ام دی اف، چفت قفل وجود ندارد و از آهنربا برای باز و بسته کردن کابینت استفاده می گردد.

استفاده از آهنربا برای باز و بسته کردن کابینت باعث لمس کمتر این قفسه ها خواهد شد. به این ترتیب احتمال کثیف شدن کابینت کاهش می یابد. بعلاوه قرار ندادن کابینت در چفت باعث حفظ رنگ بخشی از کابینت خواهد شد. به این ترتیب پس از مدتی استفاده احتیاجی به رنگ کردن کابینت نخواهید داشت.

تنوع بالای محصولات دکورین؛ مرجعی برای انتخاب برترین رنگ و طرح کابینت آشپزخانه

در این مقاله به آنالیز مزایا و معایب کابینت های ام دی اف و فلزی پرداختیم تا بدانیم کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی. به طورکلی مزایای کابینت های ام دی اف باعث استقبال از این نوع قفسه های آشپزخانه شده است. تنوع طرح و رنگ بالا، کیفیت مطلوب، سروصدای کم در هنگام باز و بسته شدن، شکل پذیری و مقاومت بیشتر نسبت به کابینت های فلزی در برابر پوسیدگی از ویژگی های مهم کابینت ام دی اف به شمار می روند. با در نظر گرفتن این فاکتورها، پاسخ مناسبی برای کابینت فلزی بهتره یا ام دی اف می یابید.

برای خرید و نصب کابینت آشپزخانه به فروشگاه هایی با تنوع بالا مراجعه کنید. گستردگی شکل و رنگ کابینت، انتخاب را رحت تر خواهد نمود؛ زیرا امکان انتخاب برترین طرح و رنگ با بیشترین هارمونی منطبق بر سبک کلی دکوراسیون وجود دارد. برای خرید کابینت ام دی اف با کیفیت مطلوب به سایت دکورین مراجعه کنید. این سایت یکی از عرضه نماینده های مطرح در زمینه فراوری انواع قفسه های چوبی و ام دی اف آشپزخانه به شمار می رود. برای مراجعه به سایت دکورین و بازدید از کابینت های متنوع این سایت، فقط کافی است آدرس decoringroup.com را در موتورهای جست وجو وارد کنید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 22 آبان 1402 بروزرسانی: 22 آبان 1402 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 431

به "کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی؟ راهنمای انتخاب برترین نوع کابینت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابینت ام دی اف بهتره یا فلزی؟ راهنمای انتخاب برترین نوع کابینت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید