نوسانات قیمت مرغ تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟

به گزارش خبر آزمون، مرغ یکی از مواد اولیه تهیه غذاهای ایرانی کماکان ثبات قیمت ندارد.

نوسانات قیمت مرغ تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟

مرغدارها عدم نظارت بر قیمت خوراک دام 4200 تومانی و کاهش 30 درصدی فراوری مرغ در نتیجه تلفات ناشی از گرما را عامل گرانی مرغ می دانند، در حالی که مسئولان مربوط هر دو موضوع را رد می نمایند، البته ضعف نظارت در بازار مشهود است و گوشت مرغ با قیمت های بسیار متفاوت عرضه می گردد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، قیمت گوشت مرغ با وجود اینکه در چند ماه گذشته روی 11500 تومان تثبیت شده بود و حتی در بعضی مقاطع زمانی کمتر از این قیمت نیز عرضه می شد که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نظارت این نهاد و ورود شرکت پشتیبانی امور دام را عامل اصلی این ثبات قیمت عنوان نموده بودند که در بعضی دوره ها شرکت پشتیانی اندازه مازاد عرضه را خریداری و در زمان کاهش عرضه به بازار تزریق می کرد، به همین خاطر شاهد ثبات قیمت در بازار بودیم، اما تغییرات یک باره قیمت و اعتراض مرغدارها به شرایط موجود تمام این استدلال ها را نقض می نماید، زیرا از یک سو به یک باره قیمت مرغ نزدیک به 1400 تومان افزایش یافته و با همین افزایش قیمت نیز حتی رضایت مرغدارها جلب نشده است، چراکه با وجود تخصیص ارز 4200 تومان برای واردات خوراک دام این محصول گران تر به مرغدارها داده می گردد و مسئولان ذی ربط همیشه این موضوع را رد نموده اند و گفته اند امکان رصد قیمت خوراک از زمان واردات تا مصرف وجود دارد.

یکی از مؤلفه های که همیشه بر روی قیمت گوشت مرغ تاثیر می گذارد کاهش عرضه است، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری موج با رد این موضوع که اندازه تلفات مرغ در سال 98 افزایش یافته است، گفت: اگر نسبت اندازه جوجه ریزی و اندازه تلفات را محاسبه کنید شاهد این خواهید بود که تغییری در اندازه تلفات مرغداری ها به وجود نیامده است و اقدامات لازم برای مبارزه با بیماری های همانند آنفلوانزا نیز صورت گرفته است.

رفیعی پور با بیان اینکه در امسال حتی اندازه جوجه ریزی نیز افزایش یافته است، اضافه کرد: در حال حاضر هیچ گونه مسئله ای در زمینه عرضه گوشت مرغ در کشور وجود ندارد و تغییر قیمت گوشت نیز متاثر از تغییر عرضه مرغ به بازار نیست.

ضعف نظارت در عرضه خوراک دام و قیمت گذاری

قیمت گوشت مرغ در یک سال اخیر گرچه با قیمت مصوب دولت مشخص شده است، اما شاهد متفاوت بودن قیمت در نقاط مختلف شهر بوده ایم که حاکی از ضعف نظارت بر قیمت است، در کنار این تخطی از مصوبات، مرغدارها نیز معتقد هستند که در قیمت گذاری و فروش نهاده های دامی نیز همین مشکل وجود دارد و همین عوامل در گرانی گوشت مرغ در بازار تاثیر می گذارد، هرچند برای مرغدار قیمت فروش بسیار پایین تر است.

نایب رئیس اتحادیه های صنعت مرغداری کشور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه قیمت گوشت مرغ متاثر از عوامل مختلفی است و نمی توان یک فاکتور را موثر دانست، گفت: در فصل گرما نسبت به سایر فصول سال اندازه تلفات مرغ به نحو چشمگیری افزایش می یابد، به ویژه وقتی که اپیدمی بیماری هایی نظیر نیوکاسل هم به شرایط بد آب وهوایی اضافه کرده گردد، علاوه بر آن، کاهش خوراک در فصول گرم منجر به وزن گیری کمتر مرغ شده و عواملی دیگر نظیر عدم امکان جوجه ریزی در بعضی منطقه ها گرمسیر؛ مجموع خروجی یا فراوری نهایی را کاهش می دهد و موجب پایین آمدن عرضه نسبت به تقاضا خواهد شد که تنها عامل افزایش قیمت در این فصل محسوب می گردد.

خسرو منصوری با بیان اینکه افزایش قیمت نهاده ها از دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت گوشت مرغ است، توضیح داد: در چند ماه اخیر دولت توانسته مدیریت مناسبی بر توزیع و قیمت نهاده ها داشته باشد و همین موضوع باعث کاهش حاشیه های قیمت نهاده های دام شده است، هرچند هنوز می طلبد با مدیریت صحیح و نظارت قاطع در امر توزیع، قیمت نهایی نهاده ها به سطح مطلوب تر و با ثبات تری برسد. همان طور که شاهد بوده ایم پیش از این عدم عرضه و مدیریت مناسب منجر به افزایش شدید قیمت نهاده ها و سودجویی فرصت طلبان و در نهایت زیان فراورینمایندگان شده بود.

او درباره سخن رئیس دامپزشکی که گفته بود به نسبت اندازه تلفات مرغداری ها در مقایسه با سال های گذشته افزایشی نداشته است، توضیح داد: در حال حاضر شواهد حاکی از افزایش اندازه تلفات بوده و ممکن است این اطلاعات به درستی در اختیار سازمان دامپزشکی کشور قرار نگرفته باشد به انضمام اینکه تلفات در قیاس با ماه های گذشته مدنظر است نه در قیاس با سال های قبل. ضمن اینکه در تمام سال ها در این فصل شاهد کاهش فراوری و افزایش قیمت بوده ایم .

نایب رئیس اتحادیه های صنعت مرغداری کشور با تاکید بر اینکه عدم تعادل در اندازه عرضه و تقاضا باعث بر هم خوردن تعادل قیمت می گردد، گفت: کنترل بازار آزاد به شیوه حاکمیتی بسیار سخت و غیراصولی است و چنانچه فراوری و عرضه مرغ یا هر محصولی را در قالب بازار آزاد تعریف نمودهایم باید تابع اصول حاکم بر بازار آزاد ازجمله اصل عرضه و تقاضا نیز باشیم و اگر شرایط را برای این شیوه (بازار آزاد) مناسب نمی بینیم و قائل به لزوم نظارت و ورود دولت هستیم باید در تمام سطوح و تمام مقاطع زمانی تابع اقتصاد و بازار دولتی باشیم، زیرا تلفیق این دو شیوه قطعا موجبات رانت و فساد را فراهم خواهد نمود و مصداق آب ریخته، دیگر نمی توان انتظار جمع شدن و اصلاح بحران هایی را داشت که ما خود مسبب آن بوده ایم. به عبارتی عدم تعادل در عرضه و تقاضا یا ایجاد تفاوت قیمت به هر دلیلی زمینه بروز تخلفات را فراهم می نماید.

منصوری با تاکید بر اینکه در فصل گرما اندازه خوراک طیور کاهش می یابد، گفت: عوامل مختلفی در فصل گرما دست به دست هم می دهند تا همیشه شاهد کاهش اندازه فراوری به عنوان مهم ترین عامل افزایش قیمت مرغ در این فصل از سال باشیم.

او با بیان این که امروز در صادرات تخم مرغ حرکت های خوبی صورت گرفته است، گفت: در شرایط کنونی ممکن است بخشی از تخم مرغ های مربوط به جوجه یک روزه نیز صادر گردد، اما به طورکلی کوشش می گردد تا مدیریت مطلوبی در این زمینه صورت پذیرد.

او با بیان این که برآورد قیمت گوشت مرغ با هماهنگی وزارت کشاورزی مشخص شده بود، اظهار کرد:پس از جمع بندی نظرات کارشناسی برای مشخص قیمت گوشت مرغ(9062 تومان) در مرغداری ها شاهد اعمال نظر سایر بخش های حاکمیت و مشخص قیمت 8550 تومان بوده ایم. امروز قیمت تمام شده مرغ در مرغداری ها بین 9200 تا 9500 تومان است و به طورقطع قیمت بالای 9000 تومان را می توان منطقی دانست.

او توضیح داد: قیمت مرغ زنده را با 28% افت محاسبه می نمایند که با ضریب 1/38 به علاوه کارمزد کشتار تا توزیع در سطح شهر به عنوان قیمت توزیع مرغ کشته در نظر گرفته می گردد .

نایب رییس اتحادیه های صنعت مرغداری کشور با تاکید بر این که محاسبه قیمت تمام شده بر اساس نهاده های فراوری در یک مقطع نمی تواند به تنهایی مشخص نماینده قیمت باشد،گفت: مرغدار وقتی در یک مقطع علی رغم موفقیت در پرورش و فراوری فقط به دلیل عدم تعادل در نظام عرضه و تقاضا و نوسان قیمت دچار زیان می گردد باید این حق را داشته باشد تا در مقطعی دیگر بتواند از همین ضعف استفاده و درصدد جبران زیان خود برآید.

همان گونه که عرصه فراوری در سنوات گذشته به نحو چشمگیری متحول و پیشرفته، شیوه های تنظیم بازار نیز دچار تغییر و تحول شده و از سبک و سیاق گذشته که فقط در مقاطع بحران و بدون توجه به دلیل یا دلایل بروز بحران درصدد تعدیل بازار به وسیله تحکم و توسل به قوای قهری می شده ایم، پرهیز نموده و تمام توان خود را برای دلیل یابی و برخورد با دلیل ها به کار گیریم نه برخورد با معلول.

بر اساس این گزارش مرغدارها عدم نظارت دولت بر قیمت خوراک دام 4200 تومانی در زمان عرضه و بعلاوه کاهش 30 درصدی فراوری مرغ در نتیجه تلفات ناشی از گرما را عامل گرانی مرغ می دانند، درحالی که مسئولان مربوط هر دو موضوع را رد می نمایند، البته واقعیت این است که اگر دوری در بازار بزنید ضعف نظارت در بازار مشهود خواهد بود و در هر نقطه ای از شهر تهران شاهد آن هستیم که گوشت مرغ با قیمت های متفاوت عرضه می گردد.

منبع : خبرگزاری موج

منبع: اُکالا
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 43

به "نوسانات قیمت مرغ تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسانات قیمت مرغ تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید