نمایش روغن کنجد بیانگر درد این روز های جامعه است

به گزارش خبر آزمون، کارگردان نمایش روغن کنجد گفت: سعی کردم دغدغه های مردم را طی یک ساعت در قالب نمایش نشان دهم و کسی را بهتر از سعید چنگیریان برای ایفای این نقش نیافتم.

نمایش روغن کنجد بیانگر درد این روز های جامعه است

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران؛ آرمان شهبازی کارگردان نمایش روغن کنجد در گفتگویی در مورد ایده اجرای نمایش روغن کنجد گفت: حال و هوای این روز ها بسیار خوب است و وقتی نمایشی روی صحنه دارید و بازخورد خوب مردم را می بینید، انرژی بسیار خوبی دریافت می کنید و این حال خوب را با چیزی عوض نمی کنیم. من سعی می کنم در نمایش هایم دغدغه های مردم را نشان دهم و با نمایش روغن کنجد کوشش کردم یک ساعت از زندگی امروزی مردم را در قالب نمایش کمدی برای اجرا آماده کنم.

او ادامه داد: سال گذشته تصمیم گرفتم کاری تازه برای صحنه آماده کنم و چند نمایشنامه را آنالیز کردم تا اینکه ایمان صدیق نویسنده نمایشنامه، ایده نمایش روغن کنجد را برای من گفت و این ایده برای من بسیار مجذوب کننده بود بنابراین تصمیم گرفتیم تا این نمایشنامه را پرورش و برای اجرا آماده کنیم. تصمیم داشتیم آذر ماه سال گذشته نمایش را به روی صحنه ببریم، اما با اوج کرونا روبرو شدیم و همین موضوع اجرای نمایش را یک سال به تعویق انداخت.

شهبازی در مورد انتخاب بازیگران نمایش گفت: بازیگران نمایش روغن کنجد را بر اساس شخصیت های نمایش انتخاب کردم، اما مهم ترین مسئله این بود که باید بازیگری را انتخاب می کردم که قدرت رهبری خوبی داشته باشد و به نظر من سعید چنگیزیان برترین گزینه بود، زیرا او جزو سه نفر اول بازیگران تئاتر ما است. سعی کردم از بازیگرانی که شور و شوق اجرا دارند، استفاده کنم و طبق همان شخصیت های داستانی بازیگران را به یاری ایمان صدیق، سعید چنگیزیان و هاتف کلاته انتخاب کردم.

شهبازی با اشاره به اینکه نمایش روغن کنجد بیانگر درد این روز های جامعه است، گفت: این نمایش روایتگر مسائل امروز، از قیمت مسکن و قیمت مواد غذایی گرفته تا نامهربانی های مردم با یکدیگر است و سعی کردیم این موضوعات را در نمایش روغن کنجد نشان دهیم و فکر می کنم تا حدی زیادی هم پیروز بوده ایم.

کارگردان نمایش روغن کنجد با اشاره به حضور تماشاگران در سالن های نمایشی گفت: همانطور که مرکز هنر های نمایشی گفت، سالن های نمایشی می توانند با تمام ظرفیت به اجرا بروند، اما گروه ما با همان شرایط قبل و با رعایت پروتکل های بهداشتی با نصف ظرفیت به اجرا می رود تا حقوق مخاطبان رعایت گردد. از همین رو مخاطبان به ما اعتماد نموده و نمایش با استقبال خوبی روبرو شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 121

به "نمایش روغن کنجد بیانگر درد این روز های جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش روغن کنجد بیانگر درد این روز های جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید