مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS و آلفارومئو 4C

به گزارش خبر آزمون، در رده خودروهای اسپرت گران قیمت، چندین خودرو قرار دارند که می توانند از لحاظ قدرت و کارایی باهم مقایسه شوند. خیلی از آن ها با وجود داشتن شباهت های بسیار، عملکرد متفاوتی نسبت به هم ارائه می دهند. در ادامه، به مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS و آلفارومئو 4C می پردازیم؛ خودروهایی اسپرتی که در خیابان های کشور هم رویت می شوند.

مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS و آلفارومئو 4C

مقایسه پورشه باکستر با آلفارومئو 4C

در ابتدا به مقایسه پورشه باکستر با آلفارومئو 4C می پردازیم. آلفارومئو یادآور خودروهای فراری است و طراحی آن از فراری الهام گرفته شده است. با این تفاوت که قیمت تمام شده آن بسیار کم تر از خودروی سوپرلوکس فراری است.

این خودروی ایتالیایی تفاوت قیمت حدوداً چندهزاردلاری با پورشه باکستر 718 آلمانی دارد و ارزان تر است. همین موضوع می تواند خرید آلفارومئو 4C را در اولویت شما قرار دهد، چون از حساب بانکی تان پول کم تری خرج خواهد شد.

آلفارومئو 4C فضای پهن تری نسبت به پورشه باکستر 718 دارد و ممکن است برای یافتن جای پارک برای آن دچار مشکل بیش تری در مقایسه با پورشه باکستر شوید. در زمینه انتقال قدرت از موتور به چرخ ها، بنا به گفته کارشناسان، پورشه باکستر بسیار بهتر عمل می کند. آلفارومئو 4C شعاع چرخش بسیار بزرگ تری نسبت به پورشه باکستر 718 نیاز دارد که این قدرت مانور با آن در نقاط تنگ و باریک را کاهش می دهد.

با مقایسه پورشه باکستر با آلفارومئو 4C باید گفت که آلفارومئو قدرت کم تری نسبت به باکستر دارد. در هر دو خودرو تعداد افراد مساوی جا می شوند. با آن که پورشه باکستر 718 جای کمی دارد، اما آلفارومئو 4C از باکستر هم فضای کم تری دارد که زندگی روزمره با آن می تواند سخت تر شود.

بدون شک با پورشه باکستر 718 شما به تعداد دفعات کم تری مجبور می شوید به پمپ بنزین مراجعه کنید، چون گنجایش مخزن بنزین آن بسیار بزرگ تر از آلفارومئو 4C است. در نهایت، این جا هم همان مثل معروف هرچه پول بدهی همان قدر آش می خوری کاربرد دارد، چون پورشه قیمت بالاتری نسبت به آلفارومئو دارد.

مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS

نوبتی هم باشد، نوبت مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS است؛ دو خودروی هموطن، اسپرت و لوکس! یکی از موتور 2000 سی سی (پورشه) و دیگری 2500 سی سی (آئودی) بهره می برند.

بدون شک آئودی با ارائه مدل TT RS یکی از قدرتمندترین و پرشتاب ترین خودروهای خود را روانه بازار کرده که حتی پورشه باکستر نیز در این زمینه توان رقابت با آن را ندارد. سرعت صفر تا 100 آئودی در 3.6 ثانیه طی می شود که چند دهم ثانیه بهتر از پورشه باکستر است.

مصرف سوخت TT RS اما بالاتر از باکستر است و در هر 100 کیلومتر 12 لیتر مصرف می کند. اما موتور با پیشرانه 5 سیلندر خطی باعث می شود آئودی TT RS قدرت بیش تری نسبت به پورشه باکستر داشته باشد.

قیمت هر دو خودرو تقریباً مشابه هم است و قیمت باکستر 2-3 هزار دلار کم تر است. از نظر قدرت کنترل فرمان، این جا هم پورشه باکستر 718 پیروز میدان است و باآن که به اندازه آئودی سریع نیست، اما همچنان می تواند تجربه بهتری را برای رانندگی فراهم کند.

ظرفیت باک باکستر در این جا نیز بیش تر است و 64 لیتر در آن جا می شود، درحالی که باک آئودی 55 لیتر ظرفیت دارد. حجم محفظه باری آن ها با یکدیگر یکسان است.

منبع: بلاگ دیوار
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 237

به "مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS و آلفارومئو 4C" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه پورشه باکستر با آئودی TT RS و آلفارومئو 4C"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید