ملاقات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با امیرعبداللهیان

به گزارش خبر آزمون، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بعدازظهر امروز برای نخستین بار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد.

ملاقات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با امیرعبداللهیان

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی که شب گذشته (دوشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات ایرانی وارد تهران شد، پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در محل این سازمان دیدار و گفت وگو کرد.

وی دقایقی پیش نیز با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد. این نخستین دیدار گروسی با امیرعبداللهیان است.

گروسی امروز در نشست خبری مشترک با اسلامی گفت: افتخار دارم که تا چند ساعت دیگر هم با (حسین امیرعبداللهیان) وزیر امور خارجه ایران دیدار کنم.

رئیس سازمان انرژی اتمی امروز در نشست خبری با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه ایران در برنامه هسته ای خود مصمم است، گفت: گروسی چندین بار گفت که هیچ انحرافی در برنامه های هسته ای ایران مشاهده ننموده اند. (اینجا بخوانید)

گروسی هم گفت وگوی امروزش با رئیس سازمان انرژی اتمی را فشرده خواند و گفت: دنبال این هستیم مذاکرات را با ایران ادامه دهیم تا زمینه های مشترکی را پیدا کنیم و به نتیجه گیری مثبتی برسیم.

21 شهریور ماه سالجاری رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در اولین سفرش در دولت سیزدهم با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در محل این سازمان در تهران دیدار کرد و پس از آن اسلامی در نشستی در جمع خبرنگاران اعلام نمود که گروسی قرار است دوباره به تهران بازگردد و اکنون بعد از حدود 2 ماه و نیم این سفر انجام می گردد. البته در سفری که اسلامی برای شرکت در کنفرانس عمومی آژانس به وین داشت، دو طرف با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

لازم به ذکر است رافائل گروسی پس از تصدی این سمت و در دولت دوازدهم هم دو بار به ایران سفر و با علی اکبر صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی و محمدجواد ظریف وزیر سابق امور خارجه دیدار کرد. وی در دومین سفرش علاوه بر این دیدارها با حسن روحانی هم دیدار نموده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 63

به "ملاقات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با امیرعبداللهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با امیرعبداللهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید