آخرین تصویر هابل در 2021

به گزارش خبر آزمون، آژانس فضایی اروپا با انتشار تصویری از یک خوشه ستاره ای در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آخرین تصویر هابل در سال 2021!

آخرین تصویر هابل در 2021

به گزارش ایسنا، در این تصویر که به وسیله تلسکوپ فضایی هابل ثبت شده، خوشه ستاره ای باز ان جی سی 1755 شبیه به مقداری نمک است که بر روی سفره ای سیاه ریخته شده باشد.

این مجموعه از ستارگان در یکی از همسایگان نزدیک کهکشان راه شیری به نام ابر ماژلانی بزرگ دارند و وسعت آن ها 120 سال نوری است. خوشه ستاره ای ان جی سی 1755 به رغم وسعتش عضوی از دسته کوچک تر خوشه های ستاره ای است. خوشه ستاره ای مجموعه ای از ستارگان است که با نیروی گرانشی دوجانبه به یکدیگر پیوسته اند و دو طیف اصلی دارند، خوشه های ستاره ای باز کوچک تر مانند ان جی سی 1755 که میزبان ستاره های جوان تر هستند و خوشه های ستاره ای کروی غول پیکر که می توانند حاوی میلیون ها ستاره پیرتر باشند.

هابل به تماشای قلب خوشه ان جی سی 1755 نشست تا درک بهتری از نحوه قرارگیری مجموعه های مختلف ستارگان در یک خوشه ستاره ای پیدا کند.

مجموعه های ستاره ای، گروهی از ستارگان هستند که ویژگی های مشابهی مانند سن یا ترکیبات شیمیایی دارند و این مجموعه ها بینش ارزشمندی در خصوص تولد، زندگی و مرگ ستاره ها برای اخترشناسان فراهم می نمایند. خوشه های ستاره ای درون ابر ماژلانی بزرگ به لطف نزدیک بودن این کهکشان به کهکشان راه شیری، آزمایشگاه های طبیعی مفیدی هستند. دید فوق العاده قوی هابل هنگام رصد ان جی سی 1755 یاری بزرگی بود و در حالی که بسیاری از ستاره ها در بخش کوچکی از آسمان گردهم آمده بودند، دوربین پیشرفته وضوح بالا هابل و دوربین میدان باز 3 امکان تشخیص ستاره های این خوشه را به صورت مفرد فراهم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: kbazmoon.ir شناسه مطلب: 116

به "آخرین تصویر هابل در 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تصویر هابل در 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید