کی آزمون


سه روز پیش، وزیر خارجه کشورمان در خصوص فضاسازی هایی که علیه لوایح FATF در کشور به راه افتاده است به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی ها صادقانه است؛ یعنی دوستان ما نگرانی صادقانه دارند. اما فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی ها منافع اقتصادی است. بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند.

به گزارش کی آزمون از دیده بان ، این بخش از اظهارات وزیر امورخارجه کشورمان کافی بود تا بلافاصله رسانه ها و برخی از افراد تندرو واکنش های تندی را روانه محمد جواد ظریف کنند. در این بین برخی از افراد نظیر امیرآبادی، عضو هیئت رئیسه مجلس دهم، اظهارات ظریف را تهمی بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران دانسته اند و برخی از نمایندگان نیز مدعی شدند که وزیر امور خارجه باید برای اثبات گفته های خود به مجلس برود. البته در این بین نمایندگانی نیز وجود داشتند که از ظریف و اظهاراتشان دفاع کردند.

حجت‌‌الاسلام مجتبی ذوالنور،عضو کمیسیون امنیت‌‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس
اینگونه حرکات از آقای ظریف مسبوقه به سابقه است. دستگاه‌های ذی‌ربط باید از آقای ظریف بخواهند مدارکی که دال بر اثبات ادعای خود را ارائه کند تا شبهاتی که پیش آمده برطرف شود.

احمد امیرآبادی،عضو هیأت‌رئیسه مجلس
ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است. این اظهارات، کاملا به معنای بازی در زمین دشمن است.

جواد کریمی‌قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
 اظهارات ضد امنیت ملی ظریف باید از سوی دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی پیگیری شود چراکه مورد استناد و استقبال آمریکا و سازمان‌های غربی قرار گرفته است.

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

 ظریف فردی منطقی است اما باید توضیحات بیشتری راجع به اظهارات خود در مجلس ارائه دهد.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، عضو فراکسیون ولایی

ما قطعاً در مجلس این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و از آقای ظریف هم سوال خواهیم کرد که این موضوع را شفاف کند و بگوید که مصادیق پولشویی چه بوده و توضیح دهد که ما هم با این موضوع آشنا شویم.

علیرضارحیمی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

 این هجمه‌ها نشان می‌دهد که سخنان ظریف به حقیقت نزدیک است/ گفتن چنین مطالبی این امید را در مردم ایجاد می‌کند که اراده‌ای برای مبارزه با فساد وجود دارد.

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس سخنان وزیر امور خارجه

 با توجه به روحیه اعتدالی ، منطقی و اخلاقگرا بودن ایشان، متقن و مبتنی بر اطلاعات است و می توان به آن اعتماد کرد پروانه مافی، نماینده مردم تهران در مجلس آقای ظریف نظام را متهم به پولشویی نکرد بلکه از واقعیاتی سخن گفت که در ایران وجود دارد و باید با آن مقابله کرد.

 

درباره : آزمونی